نکاتی برای جلوگیری از نازک شدن مو (بخش دوم)

ریزش-مو

اگر شما هم به تازگی متوجه شده­‌اید که موهایتان به تدریج نازک­‌تر شده­‌اند، نادیده گرفتن این موضوع در واقع بدترین عملی است که می­‌تواند از جانب شما انجام شود. در حالی که برخی از مشکلات ریزش مو می­‌توانند به طور خودکار حل و فصل شوند، با این حال برخی از آن‌ها به سادگی به مرور زمان بدتر خواهند شد.

مرحله 3: از سلامت خود مراقبت و محافظت کنید.

یکی از گام‌­های کاربردی دیگر برای دست‌یابی به سری با موهای سالم و ضخیم این است که سلامتی خود را تحت کنترل درآورید. پیروی از یک رژیم غذایی سالم می­‌تواند بسیاری از نگرانی های شما را در مورد ریزش مویتان از بین ببرد. اگر شما از سلامت بدنی برخوردار نباشید، موهایتان هم نمی‌­تواند کاملا سالم باشد. یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی برای رشد و سلامت مو ضروری خواهد بود.

نازک شدن مو

مرحله 4: با دکتر خود صحبت کنید.

ریزش مو اغلب می‌­تواند یکی از اولین نشانه‌­های قابل مشاهده در مورد وجود یک مشکل در سلامتی شما باشد، و سکوت در مورد این موضوع نمی‌­تواند به حل مساله کمکی کند. اگر برای حل مشکل ریزش موهایتان سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید، کمک شایانی به مراحل درمان خواهید کرد هر چه متخصصان از مراقبت‌­های بهداشتی شما زودتر از مشکل ریزش مویتان اطلاع یابند، زودتر هم می­توانند الگوی مشکل سلامتی­تان را شناسایی کنند. دکتر شما می­تواند با انجام یک آزمایش خون عمومی، شرایط کلی سلامتی شما و مشکلاتی که باعث بروز ریزش مو شده‌­اند را شناسایی کند.همچنین به خاطر داشته باشید که ریزش مو می­تواند یکی از عوارض جانبی داروهایی باشد که مصرف می­کنید. انتقال این اطلاعات به دکترتان اجازه می­‌دهد تا این مورد را به عنوان یکی از عوارض جانبی شما در روند درمان پزشکی‌­تان لحاظ کند. همچنین، اگر ریزش موی بیش از حدی داشته باشید، ممکن است داروهای جایگزینی برای مشکل شما در دسترس باشند.

%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d9%85%d9%88

مرحله 5: به دنبال یک راهنمای حرفه­‌ای باشید.

بسیاری از کلینیک­‌های معتبر در زمینه ریزش و نازک شدن تارهای مو به صورت تخصصی فعالیت می­‌کنند. کمک‌­های آن‌ها می‌­تواند در پیدا کردن سبک ریزش مو و مقابله با نازک شدن آن فوق­‌العاده مفید واقع شود.

%da%a9%d9%84%db%8c%d9%86%db%8c%da%a9-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d9%88

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>