نکاتی برای زیبایی پوست صورت

محافظت-و-زیبایی-پوست

اگر وقت زیادی برای زیبایی و محافظت از پوستتان صرف نمی کنید می توانید با رعایت چند نکته پایه زیبایی را به پوستتان هدیه بدهید. مراقبت از پوست باعث می شود تا فرآیند پیر شدن آن دیرتر اتفاق بیفتد و عارضه های پوستی به سراغ آن نیاید.

محافظت پوست از آفتاب

حفاظت پوست در مقابل آفتاب مهمترین نکته برای داشتن پوستی شاداب و سالم است. اگر در طول عمر، پوستتان  زیاد در مقابل آفتاب قرار بگیرد و از آن محافظت نکنید، اشعه های خورشید باعث ایجاد مشکلات پوستی از قبیل پیری، لکه های پوستی و حتی افزایش احتمال ابتلا به سرطان پوست می شوند.

برای محافظت کامل پوست در برابر آفتاب از کرم های ضد آفتاب با حداقل SPF 15 استفاده کنید. زمان هایی که به مدت طولانی در آفتاب هستید هر دو ساعت یک بار کرم ضد آفتاب خود را تجدید کنید. و اگر لب دریا برای شنا رفته اید حتما مرتب از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. شدت اشعه خورشید بین ساعت های 10 صبح تا 2 بعد از ظهر در حداکثر مقدار خود قرار دارد، سعی کنید تا دراین مواقع زیاد مقابل آفتاب نباشید.

کرم-ضد-آفتاب-پوست

سیگار نکشید

سیگار کشیدن باعث ایجاد چین و چروک و پیری زود هنگام پوست می شود. دلیل این امر گرفتگی و باریک شدن مویرگ های نازک سطح پوست است، این نازک شدن باعث می شود تا اکسیژن و مواد مورد نیاز پوست کمتر به آن برسد. همچنین سیگار کشیدن باعث آسیب رسیدن به کلاژن و الاستین-فیبرهایی که باعث حفظ قوام و حالت ارتجاعی پوست می شوند – می شود. علاوه بر مضرات سیگار؛ فرآیند کشیدن سیگار و تغییر حالت های چهره در زمان کشیدن سیگار باعث ایجاد چین چروک های صورت خواهد شد. اگر سیگاری هستید حتما آن را ترک کنید.

ترک-سیگار-برای-پوست

با آرامش پوستتان را تمیز کنید

زیاد پوستتان را نشوید و به جای آب داغ از آب ولرم استفاده کنید. از پاک کننده های صابونی قوی برای شست و شوی صورتتان استفاده نکیند. برای خشک کردن صورت پس از شست و شو حتما از حوله نرم استفاده کنید و از خشک کردن کامل صورت خودداری نمایید تا کمی مرطوب بماند. اگر پوست شما خشک است حتما آن را مرطوب نگهدارید.

خشک-کردن-صورت

رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی سالم برای سلامتی همه ی بدن ضروری است. بهتر است از میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دارو پروتئین های فاقد چربی (گیاهی و دریایی) استفاده کنید. برخی تحقیقات نشان می دهد که رژیم های غذایی سرشار از ویتامین c و فاقد چربی های مضر باعث شادابی و جوان ماندن پوست خواهند شد.

میوه-و-سبزیجات-برای-پوست

کنترل استرس

استرس عامل بسیاری از مشکلات و بیماری هاست و بیماری های پوستی از این دسته مستثنا نیستند. استرس باعث حساس شدن پوست، ایجاد جوش و سایر التهاب ها و مشکلات پوستی می شود. برای داشتن پوستی سالم بهتر است روش های کنترل استرس را تمرین کنید، برای انجام کارهای خود لیست تهیه کنید و برنامه داشته باشید و به انجام کارهای مورد علاقه خود بپردازید. مطمئن باشد که با کنترل کردن و کاهش استرستان تغییرات چشمگیری در بهبود وضعیت پوستتان خواهید دید.

کنترل-استرس

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>