نکاتی برای جلوگیری از نازک شدن مو (بخش اول)

ریزش-مو

اگر شما تصمیم به خواندن این مطلب گرفته‌­اید، به احتمال زیاد در مورد ریزش موی خود و یا یکی از نزدیکانتان نگران هستید. در حالی که ریزش مو در زنان امری بسیار شایع است، با این حال هنوز هم به این قضیه به عنوان یک موضوع تابو و ممنوعه نگاه می­‌شود. ما در مورد آن صحبت نمی­‌کنیم، فقط تظاهر می­‌کنیم که این اتفاق نیافتاده است. سپس، هزینه اندکی را صرف خرید محصولاتی می­‌کنیم که به ما وعده وقوع معجزه می­‌دهند، و در سکوت خود برای از دست دادن موهایمان سوگواری می­‌کنیم.

اگر شما هم به تازگی متوجه شده‌­اید که موهایتان به تدریج نازک­‌تر شده­‌اند، نادیده گرفتن این موضوع در واقع بدترین عملی است که می­‌تواند از جانب شما انجام شود. در حالی که برخی از مشکلات ریزش مو می­‌توانند به طور خودکار حل و فصل شوند، با این حال برخی از آنها به سادگی به مرور زمان بدتر خواهند شد.

ریزش-مو

مرحله اول: علت ریزش موی خود را تشخیص دهید.

شناسایی و تشخیص دلیل ریزش مو می­‌تواند یک تجربه پژوهشی سخت و طولانی باشد. ریزش مو، معمولا می­‌تواند با بروز تغییراتی در سطح استرس، رژیم غذایی، هورمون­‌ها، بهداشت و سلامت، و یا حتی وضعیت پوست سر شما به وجود آید. پس سعی کنید سریعا دست به کار شده و در مورد اینکه چه چیزی ممکن است باعث ریزش موی شما شده باشد تحقیق کنید. برای این کار می­‌توانید از دکتر و یا حتی آرایشگر خود (در موسسات زیبایی معتبر) کمک بخواهید.

ریزش-مو

مرحله دوم: از موها و پوست سر خود به خوبی مراقبت کنید.

مهم نیست چه موضوعی منجر به بروز ریزش موی شما شده است؛ به هر حال می­توانید با یک مراقبت خوب و بی­‌نقص از پوست سر خود، نه تنها از ریزش موی بیشتر جلوگیری کنید، بلکه همچنین می توانید این روند را معکوس کرده و باعث رویش مجدد مو در نواحی موردنظر شوید. کارشناسان به شدت به شما توصیه می­‌کنند که برای مراقبت از موهای خود از محصولاتی مانند نیوکسین (Nioxin) استفاده کنید که با بذل توجه به پوست سر شما، سلامت و رشد مطلوب موهای شما را بهبود خواهند بخشید. در همین راستا، باید استفاده از مواد شیمیایی و سطوح بالای گرما را نیز بر روی موهای خود محدود کنید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>