نکات خرید رژ لب

رژ لب

گاهی اوقات، خرید رنگ‌ها و سبک‌های مختلفی از رژ لب که اغلب در مجلات و یا ویدئوهای آموزشی می‌بینید، بسیار وسوسه‌کننده است. اما به یاد داشته باشید که باید قبل از خرید رژ لب، رنگ و سبکی که بیشتر از همه با چهره و پوستتان تناسب دارد را تعیین کنید. تن پوست، نوع پوست و لباس‌های شما، برخی از مهمترین عوامل در انتخاب رنگ رژ لب هستند.

بخش اول

تصمیم‌گیری در مورد رنگ پوست شما

1- تن پوست خود را تعیین کنید. یک قطعه کاغذ سفید را در نور طبیعی زیر چانه خود قرار دهید. سایه ایجاد شده بر روی کاغذ و انعکاس آن را بر روی پوست خود بررسی کنید. اگر این سایه به رنگ آبی، قرمز، و یا بنفش نزدیک است، شما تن پوست سردی دارید؛ و اگر سایه مورد نظر، بژ، زرد، و یا کدر است، شما از تن پوست گرمی برخوردار هستید.
• کلمات کلیدی برای افرادی با تن پوست گرم عبارتند از: بژ، قهوه ای، طلایی، عسل، برنز، قهوه، خاکستری مایل به قهوه‌ای، مرجان، نارنجی، نارنجی مایل به زرد، قرمز مایل به قهوه‌ای، قرمز گرم، سبزه، و مس.
• کلمات کلیدی برای افرادی با تن پوست سرد عبارتند از: صورتی، گل رز، بنفش، اسطوخودوس، انگور، گیلاس، انواع توت، آلو، قرمز شرابی، یاس بنفش، و قره قروط.
2- رژ لب را نزدیک به پوست خود نگه داشته، و یا در صورت امکان، آن را روی مچ دست خود قرار دهید. معمولا تا زمانی که رژ لب را با رنگ پوست خود مقایسه نکنید، نمی‌توانید از هماهنگی آن با ظاهرتان مطمئن شوید. گاهی اوقات فروشگاه‌های لوازم آرایشی برای رژ لب‌های خود تسترهای مختلفی دارند و شما می‌توانید برای تعیین تناسب رنگ از آن‌ها استفاده کنید.
• می‌توانید برای این کار از فروشنده لوازم آرایشی در فروشگاه‌ها راهنمایی بگیرید.
3- رژ لب را در برابر لباس خود قرار دهید. اگر تم اصلی رنگ لباس‌هایتان ثابت است، با پوشیدن لباسی با رنگ مورد علاقه خود به فروشگاه رفته و رنگ رژ لب خود را انتخاب کنید.

خرید رژ لب

بخش دوم

یافتن بهترین نوع رژ لب

1- میزان خشکی لب خود را بررسی کنید. لب‌هایی با خشکی مختلف نیازهای آب رسانی متفاوتی دارند. اگر لب‌های بسیار خشکی دارید، نباید از رژ لب‌های بسیار براق و بلندمدت استفاده کنید، چرا که این کار لب‌های شما را سریع‌تر از قبل خشک می‌کند.
2- برای داشتن ظاهری غیررسمی، از رژ لب‌های مخملی و کرمی استفاده کنید. رنگ این رژها غالبا بی‌اثر بوده، و به تکمیل ظاهری متشکل از رنگ‌های خنثی کمک خواهد کرد.
3- بهتر است از رژ لب‌های براق برای مدت‌های طولانی و ظاهری درخشان استفاده کنید. رژ لب‌های براق، درخشش خوبی به لب‌های شما اضافه کرده و در نتیجه به لب‌هایتان حجم می‌دهند. رژ لب براق (بر‌خلاف رژهای مات و یا مخملی)، تمام خطوط و چین و چروک لب‌های شما را پوشانده، و ظاهر پرحجمی به آن می‌دهد.
4- همچنین می‌توان از رژ لب‌های مات برای دستیابی به ظاهری نرم و مخملی استفاده کرد. امروزه، این نوع از رژها محبوب بالایی پیدا کرده و اغلب برای یک مدت طولانی بدون تغییر روی لب‌هایتان باقی می‌مانند. اگر تصمیم دارید از رژ لب مات استفاده کنید، به یاد داشته باشید که قبل از اعمال آن، لب‌های خود را تا حد امکان آب رسانی کنید.

رژ لب

بخش سوم

انتخاب بهترین برند تجاری

1- قابلیت انعطاف رژ لب انتخابی خود را بررسی کنید. یک رژ لب باکیفیت باید جنسی بین سفت و روغنی داشته باشد. به عبارتی، باید جنس سفت و سختی داشته باشد، اما نباید حالت ترد و خرد شونده‌ای به شما بدهد. از طرفی، این رژ لب باید نرم بوده، و در عین حال، خیلی چرب نباشد.
2- به بسته‌بندی رژ لب دقت کنید. این ویژگی، نقش کلیدی و مهمی در مدت زمانی که می‌توانید رژ لب خود را پس از خرید نگهداری کنید، خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر درپوش آن به آسانی باز شود، این احتمال وجود دارد که سر رژ لب شما شکسته شده، و یا حتی داخل کیفتان بریزد.
3- از فروشگاهی که معمولا خرید می‌کنید، درخواست نمونه و اشانتیون نموده و یا از آن‌ها بپرسید که آیا می‌توانید در صورت نیاز رژ لب خود را پس داده و یا عوض کنید یا خیر. هرگز از پرسیدن نترسید. اگر از پرسیدن خجالت بکشید، ممکن است یک فرصت ویژه را در خرید خود از دست بدهید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>