نکات خرید پیراهن مردانه

سایز مناسب

بهتر است هنگام خرید پیراهن مردانه سایز مناسب بدنتان را بدانید. اکثر کارخانه‏ جات تولید لباس از اندازه گردن و آستین برای تولید پیراهن های مردانه استفاده می کنند و به دلیل تولید انبوه یک مدل پیراهن، متوسط سایز بدن افراد زیادی را در نظر می گیرند. برای اطلاع از سایز پیراهن مناسب اندام شما مقاله نحوه مشخص کردن اندازه پیراهن مردانه را مطالعه کنید. بسیاری از مردان یا همسرانشان نمی دانند چگونه پیراهن مناسبی بخرند.  بهتر است هنگام خرید پیراهن مردانه برای انتخاب سایز مناسب به نکات زیر توجه کنید.

اندازه-یقه-پیراهن-مردانه

بهتر است درز سرشانه پیراهن به خوبی در قسمت بالایی شانه شما قرار گیرد، اگر این درز به سمت بازو نیاید بهتر است، چون در این صورت پیراهن بزرگی انتخاب کرده اید. برای انتخاب پیراهنی با یقه متناسب بهتر است بتوانید دکمه های آن را به راحتی ببندید و پس از بستن دکمه ها هنوز دو انگشت جا داشته باشد، اگر پس از بستن دکمه های یقه، کمتر از دو انگشت بین گردن و یقه پیراهن جا شود، پیراهن تنگ است؛ اگر بیشتر از دو انگشت در یقه قرار گیرد پیراهن برای شما بزرگ است. اندازه مناسب در قسمت سینه پیراهن اجازه می دهد تا به راحتی بازوهایتان در همه ی جهات حرکت کنند و همچنین پس از بستن دکمه ها در حالت ایستاده، پیراهن در اطراف دکمه ها کشیده نشود.

اندازه-قسمت-سینه-پیراهن-مردانهاندازه-سرشانهاندازه-آستین-پیراهن-مردانه

بیشتر پیراهن های مردانه برش مخروطی دارند به این معنی که در قسمت سینه بزرگتر از قسمت کمر هستند، بهتر است زمانی که پیراهن در شلوار قرار می گیرد، تناسب خوبی با بدن و فرم اندام شما داشته باشد. برای انتخاب پیراهن آستین بلند پس از بستن دکمه سرآستین، انتهای آستین در قسمت انتهای استخوان شست دست قرار می گیرد. برای انتخاب پیراهنی با قد مناسب آن را درون شلوار قرار دهید و  دستانتان را بالای سرتان ببرید اگر پیراهن از شلوارتان بیرون آمد، قد آن کوتاه است.

قد-پیراهن-مردانه

انتخاب برش

با انتخاب برش های متفاوت پیراهن، ممکن است لاغر اندام یا درشت اندام تر بنظر برسید. برش های متفاوتی برای پیراهن های مردانه وجود دارد. اکثر پیراهن های مردانه با برش های معمولی دوخته می شوند و جوانان زیادی طرفدار برش های جذب هستند.

انتخاب پارچه و مدل

از نکات مهمی که زمان خرید پیراهن های مردانه بهتر است به آن توجه کنیم جنس پارچه و مدل یقه پیراهن است. برای شناخت انواع یقه پیراهن های مردانه به مقاله موجود در رومیس پلاس مراجعه کنید. متداول ترین یقه پیراهن مردانه که با کراوات به خوبی ست می شود یقه خرگوشی است. اکثر پیراهن های مردانه از پارچه های نخی و کتان تولید می شوند.

موضوع دیگر در انتخاب پیراهن مردانه سرآستین های آن است، که می تواند رسمی یا خودمانی(کژوال) بودن آن را مشخص کند. سرآستین های معمولی یک یا چند دکمه دارند و سرآستین های فرانسوی دولایه هستند. آستین های با طول متغیر مدل دیگری از آستین پیراهن مردانه هستند، که با بند آستین جمع می شوند.

سردست-های-پیراهن-مردانه-320x190

اگر در محیط کارتان سبک خاصی از پوشش استفاده می شود، بهتر است با آن هماهنگ باشید. ممکن است در محل کار پیراهن های مردانه رسمی و ساده انتخاب مناسب تری برای پوشش شما باشد. پیراهن های آبی و سفید ساده انتخاب های رسمی مناسبی هستند.

انتخاب رنگ

بهتر است رنگ پیراهن را با سایر لباس هایتان ست کنید. اگر پیراهن را با کت و شلوار می پوشید رنگ آن را روشن تر از کت و شلوارتان انتخاب کنید. برای ست کردن پیراهن های ساده و طرح دار با کراوات، از میان رنگ های روشن موجود در کراواتتان رنگی را برای انتخاب پیراهن برگزیند.

انتخاب-رنگ-پیراهن-مردانه

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>