نکات مثبت غیرقابل انکاری در مورد تنها و مجرد بودن در روز ولنتاین!

روز ولنتاین

شاید این مساله حقیقت داشته باشد که ما در یک جهان جفت گرا زندگی می­‌کنیم. اما واقعیت این است که تنها و مجرد بودن در روز ولنتاین آنچنان هم مصیبت بزرگی نیست. بنابراین، اطلاعاتی که رسانه‌ها یا افکار عمومی ممکن است از نظر ذهنی به شما تحمیل کنند را نادیده بگیرید. اگر شما مجرد هستید، به این دلیل است که ترجیح داده‌­اید در شرایط موجود تنها باشید. شما می­‌توانید به تنهایی نیز خوشحال و خوشبخت باشید، و باور کنید دلایل بسیار زیادی برای شاد بودن در روز ولنتاین وجود دارد.

خودتان را با چیزی که دوست دارید، خوشحال کنید

روز ولنتاین، در واقع، عشق رمانتیک را جشن می‌­گیرد؛ اما چرا نباید این روز را به خودتان عشق بورزید؟ همان طور که زوج­‌های جوان همدیگر را با کارهای مختلف غافلگیر و خوشحال می‌­کنند، شما هم می­‌توانید خودتان را با فعالیت­‌های مورد علاقه‌­ی خود شاد کرده و از افسردگی احتمالی خارج شوید. به کافه مورد علاقه خود رفته و یک فنجان بزرگ از نوشیدنی مورد علاقه خود (و احتمالا از یک دسر خوش طعم!) را سفارش دهید. به جای پخت و پز در خانه، به یک رستوران زیبا و جذاب رفته و خودتان را به یک شام لذیذ مهمان کنید. کتاب یا اکسسوری شیک و زیبایی که مدت­‌ها زیر نظر داشتید را برای خود خریداری نمایید. به طور خلاصه، کاری را انجام دهید که شما را خشنود ساخته و نشان دهنده‌­ی شخصیتتان باشد.

خودتان را با چیزی که دوست دارید، خوشحال کنید

برنامه ساعات روز شما کاملا با خودتان است

به این صورت در مورد این مساله فکر کنید: شما زندگی خود را براساس شرایط خودتان پیش می‌­برید، و دلیلی ندارد که برای این قضیه از کسی اجازه گرفته و یا عذرخواهی کنید. اگر به یک مهمانی و یا دور همی دعوت شده باشید، می­‌توانید بدون آنکه برای رفتن به مهمانی و تنها گذاشتن فرد مقابلتان احساس گناه داشته باشید، از اوقات خود لذت ببرید. همچنین می‌­توانید یک دفتر طراحی و یک قلم برداشته، به یک پارک زیبا و دلباز رفته‌، و درختان، پرندگان، آدم‌­ها، و یا هر آنچه که به ذهنتان می­‌رسد را طراحی کنید. و یا اگر دوست دارید خانه خود را تمیزکاری کرده و احساس بهتری داشته باشید، منتظر اجازه‌­ی کسی نبوده و دست به کار شوید.

برنامه ساعات روز شما کاملا با خودتان است

در هزینه‌­های خود صرفه جویی کنید

در طول روز ولنتاین، زوج‌­ها براساس سنت­‌های این روز اقدام به خرید شکلات، عروسک و موارد دیگری می‌­کنند که از آن‌ها انتظار می‌­رود، و برای این خریدها، هزینه­‌های بالایی را متحمل می‌­شوند. اما شما می­‌توانید با اجتناب از صرف این هزینه­‌های سرسام آور در ولنتاین، از این پول در زمینه‌­های بسیار بهتری استفاده کنید. به عنوان مثال، این پول را برای خرید یکی از وسایل مورد نیاز خود و یا برای یک سفر هیجان انگیز صرفه جویی نمایید.

در هزینه‌­های خود صرفه جویی کنید

رفتن به یک سفر‌

شما می­‌توانید در روز ولنتاین، به هر کجا که می‌­خواهید سفر کرده و از اوقات تنهایی خود ( و یا حتی با دوستان مجردتان) در سفر لذت ببرید.شما می‌­توانید در این سفر از برنامه‌­های خود پیروی کرده و مجبور نیستید از آن‌ها به نفع برنامه­‌های فرد دیگری صرف نظر نمایید.

رفتن به یک سفر‌

یک مهمانی برپا کرده و این روز را با دوستان تنها و مجردتان جشن بگیرید

شما هم مطمئنا می­‌توانید افراد مجردی را در میان دوستان خود پیدا کنید. پس چرا دور هم جمع نشده و از اوقات با هم بودنتان لذت نبرید؟ شما به همین راحتی می‌­توانید اوقات خوشی را با دوستانتان داشته باشید.

یک مهمانی برپا کرده و این روز را با دوستان تنها و مجردتان جشن بگیرید

اوقات خود را با افرادی که واقعا در زندگی شما اهمیت دارند بگذرانید

از آنجا که بسیاری از اطرافیان شما مشغول جشن روز ولنتاین هستند، بهتر است از این فرصت برای برقراری ارتباط با افرادی که واقعا در زندگیتان عزیز هستند استفاده نمایید. شما احتمالا ترجیح می­‌دهید به پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود سر بزنید، و یا با دوستان صمیمی دوران مدرسه یا دانشگاه تجدید دیدار کنید.

اوقات خود را با افرادی که واقعا در زندگی شما اهمیت دارند بگذرانید

یاد بگیرید که چگونه به تنهایی شاد باشید

واقعیت این است که مجرد بودن، معایب و البته مزایای خاص خود را دارد. صرف نظر از تمام این حرف­‌ها و راه حل­‌ها، مجرد بودن به این معنا است که شما با هیچ چیز و یا هیچ فردی در زندگی خود محدود نمی‌­شوید. شما می‌­توانید بدون این که تعهد خاصی به کسی داشته باشید، در هر جهتی که می‌­خواهید حرکت کنید. شما ممکن است در نهایت، تمام عمر خود را مجرد باقی مانده و یا در نهایت فرد مناسب با خود را (شاید فردا، و یا شاید ده سال بعد) پیدا کنید. اما واقعیت این است که شما آزاد هستید، و همین امر می‌­تواند دلیل بسیار کافی و کاملی برای شادی و خوشحال بودن باشد. بنابراین، وقت خود را هدر ندهید، روزهای تنهایی و مجردی خود را با ناراحتی و به بطالت نگذرانید، و شادی این روزها را از دست ندهید!

یاد بگیرید که چگونه به تنهایی شاد باشید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>