نکات مهمی که باید قبل از رفتن به سفر بهاره بدانید

رفتن به سفر بهاره

در این مطلب، نکات مهمی که باید قبل از رفتن به سفر بهاره‌ی خود از آنها اطلاع یافته و در طول سفر به کار گیرید، به شما ارائه خواهد شد. شما می‌توانید با استفاده از این نکات، سفر بهتری را تجربه نمایید.

۱- امور سفر را به تعویق نیاندازید

از آنجا که تعطیلات عید و بهار، یکی از محبوب ترین زمان‌های سفر به شمار می‌رود، بهتر است انجام روند رزرو بلیط پرواز و هتل را به تاخیر نیاندازید. انتظار تا آخرین لحظه می‌تواند هزینه بالایی را بر شما تحمیل کند.

۱- امور سفر را به تعویق نیاندازید

۲- آماده باشید

شما نمی‌توانید همیشه زمان ورود هواپیمای خود به مقصد، و پذیرش و تحویل اتاق هتل را کاملا با هم هماهنگ کنید. بسیاری از هتل‌ها، راهی برای مقابله با این مشکل پیدا کرده و به شما اجازه می‌دهند تا زمان انتظار برای تحویل اتاق را در استخر و یا اماکن تفریحی دیگر هتل بگذرانید. پس بد نیست شما هم برای این امر آماده بوده و وسایل مورد نیاز برای انجام این فعالیت‌ها (به عنوان مثال، مایو برای رفتن به استخر) را به گونه ای در چمدان خود جاسازی کرده باشید که بتوانید آن را در زمان لازم به راحتی در لابی هتل از چمدان بیرون بیاورید.

۲- آماده باشید

۳- سبک سفر کنید

بیایید با این واقعیت روبرو شویم که شما احتمالا مقدار زیادی از وقت خود را در ساحل و یا در استخر گذرانده و بیشتر روز را در لباس شنا و یا حتی یک لباس سبک و راحت خواهید بود. غیر از این، بهتر است تنها دو دست لباس را برای سفر خود انتخاب کنید که بتوانید آنها را بیش از یک بار پوشیده و در صورت نیاز، با هم ترکیب کنید.

۳- سبک سفر کنید

۴- به خوبی از اشیاء با ارزش خود حفاظت کنید

شما می‌توانید از صندوق امن موجود در اتاق هتل خود (این صندوق در برخی از هتل‌ها ارائه می‌شوند) برای نگهداری مناسب از اشیاء با ارزشی مانند پول اضافی، گذرنامه، اسناد سفر، و تلفن‌های همراه استفاده کنید. کد صندوق را به طور روزانه تغییر داده و آن را بر روی کاغذ موجود در اتاق هتل ننویسید. با خود فکر کنید که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر شما گذرنامه خود را در تاکسی فراموش کرده و یا در ساحل گم کنید؟

۴- به خوبی از اشیاء با ارزش خود حفاظت کنید

۵- به بسته بندی مناسب محتویات مایع موجود در چمدان خود توجه کنید

آیا می دانستید که با توجه به مقررات سازمان امنیت حمل و نقل، کرم‌های ضد آفتاب نیز در دسته “مایعات” قرار می-گیرند؟ این به آن معنا است که شما فقط می‌توانید مقدار اندکی از کرم را در کیف خود قرار دهید، و باقی آن باید در چمدان قرار گیرد. به همین دلیل، یک راه بهتر این است که به جای حمل کرم از مبدا سفر و یا خرید آن از هتل محل اقامت به قیمت بالا، به یک فروشگاه محلی مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهید. مغازه‌های خرید هدیه در هتل‌ها از قیمت‌های بالایی برخوردار بوده و همچنین، برای خرید محصولات ضروری مانند کرم ضد آفتاب، باید در حدود دو برابر قیمت واقعی آن را پرداخت نمایید.

۵- به بسته بندی مناسب محتویات مایع موجود در چمدان خود توجه کنید

۶- غذاهای سالمی صرف نمایید

زمانی که شما در تعطیلات به سر می‌برید، ممکن است وسوسه زیادی برای افراط در صرف فست فودها و مواد غذایی ناسالم داشته باشید. در عوض، بهتر است از اسنک‌ها یا میان وعده‌های سالمی مانند میوه استفاده کنید. با مصرف میوه‌ای همچون هندوانه، می‌توانید آبرسانی مورد نیاز بدنتان را انجام داده و از انرژی زیادی نیز برخوردار شوید. یکی از گزینه‌های مناسب دیگری که برای میان وعده وجود دارد، پرتقال است. چرا که گفته می‌شود که عطر و بوی این میوه، خلق و خوی شما را بهبود داده و میزان انرژی بدن را بالا می‌برد.

۶- غذاهای سالمی صرف نمایید

۷- برای خودتان بیمه مسافرت خریداری نمایید

تعطیلات، زمان مناسبی برای استراحت و آرامش بدن و ذهن شما است. بنابراین، برخورداری از یک طرح بیمه مسافرتی مناسب می‌تواند به از بین بردن مقداری از استرس ذهنی شما کمک کند. به علاوه، یک طرح بیمه مسافرتی می‌تواند در حل مشکلاتی چون بروز رخدادهای پیش‌بینی نشده‌ای مانند تاخیر در پرواز به علت هوای نامساعد، لغو / وقفه در پرواز، و هزینه‌های درمانی به وجود آمده نیز موثر واقع شود. به این ترتیب، شما می‌توانید تعطیلات خود را با خیال راحت و بدون نگرانی سپری نمایید.

۷- برای خودتان بیمه مسافرت خریداری نمایید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>