نگهداری از لباس‌های ورزشی

امروزه، دوران شلوارهای ورزشی و گرمکن‌های کهنه و وصله دار گذشته، و ما در حال حاضر، با رونق هر چه بیشتر ورزش و پوشش ورزشی، از گزینه‌های بسیاری در زمینه خرید لباس ورزشی برخوردار هستیم. این لباس‌ها در عین کاربردی بودن، زیبایی و جذابیت بالایی نیز دارند. در این مطلب، چند راهنمایی مفید در زمینه تازه و نو نگاه داشتن لباس‌های ورزشی به شما ارائه خواهد شد.

تاپ‌های جاذب رطوبت

به عنوان یک قاعده کلی، می‌توان گفت که تاپ‌های تیره رنگ‌تر بیشتر عمر می‌کنند. دلیل این امر این است که آن‌ها لکه-های عرق یا رنگ پریدگی را به سرعت لباس‌های روشن‌تر نشان نمی‌دهند. بنابراین، بهتر است تاپ‌های خود را به سرعت با آب و صابون شسته و اجازه دهید در هوای معمولی خشک شود. به این ترتیب، هیچ گونه پس مانده‌ای (مانند عرق یا دئودورانت) بر روی لباس تثبیت نشده و بوی بد آن دائمی نخواهد شد.

تاپ‌های جاذب رطوبتلگ یا ساق پای اسپندکس (SPANDEX)

به یاد داشته باشید قبل از اینکه لگ خود را در ماشین لباس شویی بیاندازید، آن را پشت و رو نموده (چرا که آنجا، جایی است که در آن، بسیاری از قطرات عرق و باکتری‌ها جذب می‌شود)، و با یک برنامه مخصوص لباس‌های ظریف مورد شستشو قرار دهید. باز هم، بهتر است اجازه دهید لباستان در هوای معمولی خشک شود.

لگ یا ساق پای اسپندکس (SPANDEX)کفش‌های کتانی یا ورزشی

اول از همه، باید به یاد داشته باشید که هر چقدر هم مادرتان اصرار داشته باشد که می‌توانید کفش‌های ورزشی کثیف خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید، نباید این کار را انجام دهید. برای تمیز کردن کفش‌های ورزشی خود، می‌توانید سطح بیرونی آنها را با صابون، آب، و مسواک پاک کرده، و سپس، بندها را به درستی (و در صورت لزوم) جایگزین کنید. (شما همچنین می‌توانید اگر دوست دارید، کف کفش‌ها را به آرامی و با دست بشویید.) اما هرگز کفش ورزشی خود را داخل خشک کن، و یا در یک ماشین داغ قرار ندهید (گرما، باعث تخریب کفش خواهد شد). اگر شما مجبورید بوی کفش‌ها را در یک روند سریع از بین ببرید (و وقت لازم برای شستن آنها را ندارید)، چند عدد چای کیسه‌ای استفاده نشده داخل هر جفت کفش قرار داده و اجازه دهید آنها در طول شب داخل کفش‌ها مانده و هر گونه بوی بد را از بین ببرند.

کفش‌های کتانی یا ورزشی

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>