اگر هر روز در خانه کار می‌کنید، این کارها را انجام دهید

اگر هر روز در خانه کار می‌کنید، این کارها را انجام دهید

پیشرفت تکنولوژی و افزایش کسب و کارهای راه دور، به این معنا است که تعداد بیشتری از مردم کار تمام وقت یا نیمه وقت خود را از خانه انجام می‌دهند. کار از خانه، نه تنها به خلاصی از رفت و آمد روزانه به محل کار و انعطاف پذیر شدن برنامه ریزی روزانه‌تان کمک می‌کند، بلکه همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا سازنده‌تر از همیشه باشید؛ چرا که به این ترتیب، شما فرصت بیشتری برای برخورداری از یک سبک زندگی سالم خواهید داشت. در این مطلب، چند نکته‌ی مهم برای برخورداری از یک حرفه موفق‌تر در حین کار در خانه به شما ارائه خواهد شد.

یک محیط کسب و کار را در خانه برای خود ایجاد کنید

برای دستیابی به موفقیت در شغل خانگی خود، یک محیط کار سازمان یافته برای خود ایجاد کرده و به این ترتیب، حواس پرتی‌های اطراف خود را به حداقل برسانید.
گرگ پیترز، مدیر ارشد توسعه کسب و کار اذعان می‌کند که زمانی که او برای اولین بار کار در خانه را شروع کرد، حواس پرتی و عدم تمرکز ناشی از آزادی‌های کار در خانه، روند کار و نظم و انضباط موجود را تحت تاثیر قرار می‌داد. پیترز توصیه می‌کند که برای برخورداری از تمرکز مورد نیاز خود، یک برنامه برای خودتان ایجاد کرده و به آن پایبند بمانید. این کار را می‌توانید با تعیین یک فضای مخصوص کار با دسترسی آسان به ابزار مورد نیاز، و محدود کردن حواس پرتی‌های خارجی (مانند تلویزیون) انجام دهید.
کار در خانه (با نزدیکی به وسوسه‌هایی که می‌توانند بهره وری کاری شما را کاهش داده و یا منجر به از دست رفتن ضرب العجل‌های تحویل پروژه‌ها شوند)، در واقع می‌تواند به یک تجربه خسته کننده در زمینه‌ی تلاش برای انجام وظایف تبدیل شود. شما همچنین برای محدود نمودن حواس پرتی‌های محیط اطراف خود، باید همکاری لازم را از اعضای خانواده یا هم اتاقی خود دریافت کرده و در مورد برنامه زمانی خود (زمان استراحت و زمان لازم برای تمرکز بر روی کار) با آنها هماهنگ شوید.

یک محیط کسب و کار را در خانه برای خود ایجاد کنید

یک ناهار مغذی برای خود تهیه کنید

اگر شما می‌خواهید اراده و انرژی لازم را برای انجام کارهایتان در طول روز کاری خود داشته باشید، خوردن یک ناهار مغذی می‌تواند ضرورت بالایی داشته باشد. محققان کشف کرده‌اند که نیروی اراده به طور مستقیم با میزان گلوکز بدن ارتباط داشته و به همین دلیل، برخورداری از یک رژیم غذایی مناسب و مصرف منظم مواد غذایی سالم می‌تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.
این محققان بر اهمیت مصرف وعده‌های غذایی متعادل تاکید بالایی دارند، چرا که غذاهای چرب یا نشاسته‌ای مانند ماکارونی و پنیر سرخ شده ممکن است یک انفجار اولیه انرژی را به شما اعطا کنند، اما این انرژی پس از مدت کوتاهی (به دلیل انرژی مورد نیاز بدن برای روند هضم غذا) از بین خواهد رفت. بنابراین، سعی کنید برای برخورداری از انرژی پایداری که توان شما را در طول روز حفظ کند، بشقاب غذای خود را تا حد امکان با میوه‌های تازه، سبزیجات، و پروتئین‌های کم چرب پر کنید.

یک ناهار مغذی برای خود تهیه کنید

هر روز، حداقل ۱۵ دقیقه آفتاب دریافت کنید

هنگامی که شما کار خود را در خانه انجام می‌‌دهید، نباید تمام طول روز را پشت میز کار خود بگذرانید. براساس تحقیقات دانشگاه هاروارد، بیرون رفتن از منزل، از خواص درمانی متعددی (از جمله کمک برای دریافت ویتامین دی مورد نیاز روزانه برای مبارزه با بیماری‌ها) برخوردار می‌باشد. بنابراین، هر روز مدت زمانی از وقت خود را به یک پیاده روی سریع و کوتاه اختصاص دهید.
اگر برای انجام کار خود تنها به وای فای احتیاج دارید، یه راهکار دیگر این است که گاهی اوقات، محیط کار خود را با رفتن به یک کافی نت یا کافی شاپ در فضای باز تغییر داده و در حین دریافت نور خوشید، انرژی خود را افزایش دهید.

هر روز، حداقل ۱۵ دقیقه آفتاب دریافت کنید

هر روز، حداقل ۳۰ دقیقه ورزش کنید

مشغول بودن، هرگز بهانه خوبی برای ورزش نکردن نیست، چرا که عدم انجام فعالیت بدنی و برخورداری از یک شیوه زندگی بی‌تحرک می‌تواند سطح انرژی و در نتیجه، بهره وری شما را به شدت کاهش دهد. این امر همچنین به معنای افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمن، دیابت، و بیماری‌های قلبی بوده و می‌تواند توانایی انجام کار را در شما به طور قابل توجهی کاهش دهد.
انجمن قلب آمریکا به شما توصیه می‌کند که برای حفظ سلامت کلی قلبی عروقی، هر روز حداقل ۳۰ دقیقه (با انجام فعالیت‌های هوازی با شدت متوسط) و حداقل پنج روز در هفته، و یا، حداقل ۲۵ دقیقه (فعالیت‌های هوازی شدید) و حداقل سه روز در هفته ورزش کنید.

هر روز، حداقل ۳۰ دقیقه ورزش کنید

با هر موفقیت در انجام وظایف، به خودتان پاداش دهید

شما می‌توانید میزان بهره وری کاری روزانه خود را با در نظر گرفتن یک استراحت سریع به عنوان پاداش به خودتان (برای موفقیت در انجام یک وظیفه) افزایش دهید. انجام بدون وقفه‌ی کارها می‌تواند تمرکز شما را کاهش داده و در واقع، زمان به پایان رساندن کار را افزایش دهد. مجله سلامت گزارش می‌دهد که استراحت‌های کوتاه و مکرر این قابلیت را دارد که استقامت را افزایش داده و دردهای احساس شده در حین انجام کار را کاهش دهد.
البته مطمئن شوید که یک پاداش سالم به خودتان اعطا می‌کنید. به عنوان مثال، یک پیاده روی سریع در فضای بیرون از خانه نه تنها یک فرصت برای بازگشت انرژی شما به شمار می‌رود، بلکه شما همچنین می‌توانید با این کار، ویتامین D مورد نیاز خود را دریافت نموده و کمی هم کالری بسوزانید.

با هر موفقیت در انجام وظایف، به خودتان پاداش دهید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>