هنگام ورزش لباس خیلی گرم نپوشید

بسیاری از افراد به خیال اینکه با تعریق بیشتر وزن بیشتری از دست می‌دهند، سعی می‌کنند در هنگام ورزش لباس گرم‌تری بپوشند. اما خیلی افراد از این موضوع خبر ندارند که پوشیدن لباس گرم برای ورزش و به دنبال آن تعریق غیر عادی، فقط باعث از دست دادن آب بدن می‌شود و کالری سوزانده نمی‌شود.

خوب است بدانید که بدن حتی در حالت استراحت هم به میزان مشخصی کالری برای انجام متابولیسم پایه نیاز دارد. متابولیسم پایه در واقع شامل فعالیت‌هایی مثل تنفس، رشد، ترمیم سلولی و مواردی از این قبیل است.

علاوه بر متابولیسم پایه، زمانی که در حال فعالیت هستید طبیعتا به میزان بیشتری کالری نیاز دارید. اما اگر این کالری با کارهای نامناسب و کم خوراکی تامین نشود، با مشکل مواجه می‌شوید و بدن از چربی‌ها برای تولید انرژی استفاده خواهد کرد.

تقریبا با سوزاندن هر 3500 کالری اضافه، نیم کیلو وزن از دست می‌دهید. تنها راه برای کاهش وزن، سوزاندن کالری از طریق ورزش یا کاهش کالری مصرفی توسط رژیم‌های معقول است.

ورزش و لباس مناسب

هنگامی که در حین ورزش از یک سوییشرت یا لباس گرم استفاده می‌کنید، به دلیل بالا رفتن دمای بدن تعریق انجام می‌شود . این کار در حقیقت همان از دست دادن آب بدن است نه سوزاندن کالری.

توصیه ما به شما این است که برای ورزش لباس متناسب با فصل بپوشید اما توجه کنید که این لباس به خصوص در زمستان چندان گرم نباشد که باعث تعریق بیش از حد شود و از طرفی هم خیلی نازک نباشد که باعث ایجاد سرماخوردگی یا سایر بیماری‌ها شود.

اگر شما هم در این زمینه پیشنهادی دارید، رومیس پلاس با کمال میل آماده‌ی شنیدن نظرات شماست…

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>