راه­‌حل‌­های ساده و موثری برای پاکسازی ۱۰ لکه متداول و سمج

پاک کردن لکه

 پاک کردن لکه‌های جور وا جور شاید یکی از درذسرساز ترین نکات نگهداری لباس است. بدیهی است که اینکار سخت را باید از راه حل ‌های اصولی به نتیجه رساند و اگر نه این امکان وجود دارد که دوست داشتنی ترین لباس شما با یک خطا برای همیشه غیر قابل استفاده شود در ادامه دستور العمل های کوتاه، مختصر و مفیدی برای پاک کردن لکه روغن، لکه دئودورانت، لکه قهوه، لکه رژ لب، لکه گریس، لکه عرق، لکه خون، لکه آرایش و لکه انواع توت ها (شاه توت و توت فرنگی و…) آورده شده است.

پاک کرد لکه روغن

اهمیتی ندارد که این روغن ناشی از رژ لب بوده و یا روغن گوشت. به هر حال بهتر است قبل از قرار دادن لباس موردنظر در سبد لباس‌­های کثیف و سپس ماشین لباسشویی، مقداری از پودر گچ را بر روی لکه روغن بسابید. این گچ می‌­تواند روغن را جذب کرده و روند پاکسازی لکه را در حین شستشو آسان‌­تر سازد.

پاک کرد لکه دئودورانت

دستمال‌­های خشک­‌کن را در دسترس خود قرار داده و آن‌ها را به آرامی بر روی لکه دئودورانت روی لباس خود کشیده و آن را تا حد امکان پاک کنید. دستمال­‌های خشک­‌کن می‌­توانند دئودورانت اضافی را پاک کنند و همچنین، در حین انجام این کار به پارچه­‌های ظریف صدمه نمی‌­زنند.

پاک کرد لکه قهوه

برای خلاص شدن از شر لکه‌­های قهوه بر روی لیوان‌­های خود، کافی است یک پارچه را مرطوب کرده و آن را به جوش شیرین آغشته نمایید. پارچه را به آرامی بر روی لیوان یا فنجان چینی خود کشیده و سپس لیوان موردنظر را شستشو دهید.

پاک کرد لکه رژ لب

توپ­‌های پنبه­‌ای آغشته به الکل قادرند لکه رژ لب را از روی لباس و یا پارچه شما پاک کنند. آنقدر توپ پنبه‌­ای را بر روی لکه بکشید تا رد آن از روی پارچه پاک شود.

پاک کرد لکه گریس

اگر یک لکه گریس بر روی لباس شما وجود داشته باشد، تنها چیزی که به آن نیاز دارید، یک قوطی کوکاکولا است. نوشابه را با مواد شوینده لباس­‌ها مخلوط کرده و روند طبیعی شستشو را انجام دهید.

پاک کرد لکه عرق

لکه­‌های عرق زیر­بغل زرد روی لباس­‌های خود را با مخلوط کردن نسبت مشابه‌ی از آب و آب لیمو و مالش آن بر روی منطقه لک شده از بین ببرید.

پاک کرد لکه جوهر

هرچند ممکن است عجیب به نظر برسد، اما شیر واقعا می‌­تواند به از بین بردن لکه جوهر از روی لباس کمک کند. پارچه جوهری شده خود را در طول شب در یک ظرف شیر قرار داده و سپس، آن را به شیوه معمول شستشو دهید.

پاک کرد لکه خون

مقداری پراکسید هیدروژن ۳٪ را بر روی لباسی با لکه‌­های تازه خون اعمال کرده و سپس، آن را با آب تازه شستشو دهید. در نهایت، لباس موردنظر را به شیوه معمول شستشو داده و از پوشیدن لباس بدون لکه خود لذت ببرید.

پاک کرد لکه آرایش

شما می‌­توانید لکه‌­های آرایشی مختلفی مانند کرم پودر، کانسیلر، و مواد دیگر را با اعمال مقداری از کرم اصلاح به طرز شگفت­‌آوری از روی لباس خود پاک کنید. لکه را با کرم اصلاح خود ماساژ و مالش داده و سپس، به شیوه معمول شستشو دهید. این کار را در صورت لزوم و تا زمانی که لکه آرایش موردنظر به طور کامل از بین برود، تکرار کنید.

پاک کرد لکه آب توت

 لکه­‌های توت را می‌­توان به آسانی و با استفاده از یک آب جوش ساده از بین برد. برای این کار، مقداری آب را در یک کتری جوشانده و سپس، آن را از ارتفاع حداقل ۲۰ سانتی متر بالاتر از لباس روی آن بریزید تا آب جوش با فشار بالا با لکه روی پارچه تماس پیدا کند. اگر لکه هنوز هم در جای خود باقی مانده بود، آن را قبل از شستشو و خشک شدن در زیر نور آفتاب، در یک کاسه سرکه بخیسانید.

پاک کردن انواع لکه ها

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>