انتخاب پوشش ورزشکاران و دوندگان در هوای سرد (قسمت دوم)

پوشش ورزشکاران و دوندگان در هوای سرد

اگر شما هم اهل ورزش روزانه هستید، می­‌توانید به جای استفاده از تردمیل از راه‌­های طبیعی و در عین حال لذت‌­بخش­‌تری برای این فعالیت بهره بگیرید. به ویژه زمانی که شما به فصول سرد سال نزدیک می­‌شوید، لازم نیست مقدار زیادی از پول خود را برای تهیه یک پوشش مناسب برای دویدن در فضای خارج از منزل صرف کنید. آگاهی از چند نکته اساسی در انتخاب این لباس­‌ها می‌­تواند شما را حتی در سردترین روزهای سال نیز به اندازه کافی بپوشاند.

نکات مهم برای دویدن در هوای سرد

شلوارهای چسبان: این شلوارهای تنگ می‌­توانند بسته به دمای هوا، به تنهایی و یا به عنوان شلوار پایه مورد استفاده قرار گیرند. شما می­‌توانید در صورت سرمای بیش از حد هوا، شلوار چسبان خود را به عنوان لباس پایه استفاده کرده و شلوار ورزشی یا گرمکن خود را روی آن بپوشید. با این کار، اول از همه پاهای خود را در حین ورزش گرم نگاه داشته و دوم اینکه از افتادن شلوار چسبان خود در حین انجام حرکات ورزشی یا دویدن جلوگیری می‌­کنید (عجیب است که این امر، یک مشکل شایع و متداول در میان دوندگان به شمار می‌­رود).

شلوار: اگر علاقه‌­ای به استفاده از شلوار چسبان در پوشش خود ندارید، می‌­توانید به جای آن از شلوار معمولی استفاده کنید. بهتر است برای انتخاب گزینه مناسب از فروشنده­‌های حرفه­‌ای در فروشگاه­‌های لوازم ورزشی کمک خواسته و از مارک‌­های معتبر و محصولات باکیفیت برای پوشش خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شلوار حرارتی نایک می­‌تواند یک گزینه خوب و مناسب برای ورزش در روزهای سرد باشد.

دستکش: امکان دارد پیدا کردن دستکش­‌هایی که دست­‌های شما را در حین ورزش به اندازه کافی گرم کند، تا حدودی سخت و دشوار باشد. بنابراین، می‌­توانید از گزینه دیگری مانند پوشیدن دو جفت دستکش به طور همزمان استفاده کنید. بهتر است دستکش‌­هایی که انتخاب می­‌کنید از جنس قابل تنفسی ساخته شده و تا حد اندکی هوای تازه را از خود عبور دهند. اگر می­‌خواهید دو دستکش را روی هم بپوشید، می‌­توانید از یک دستکش نازک و چسبان برای لایه پایه یا زیرین استفاده کنید. برای لایه بالایی، یک دستکش ضخیم‌­تر را برای تکمیل پوشش ورزشی خود انتخاب نمایید.

نکته: بدن شما در حین ورزش و دویدن به شدت گرم می‌­شود، بنابراین به گونه‌­ای لباس بپوشید که انگار هوای بیرون ۲۰ درجه گرم‌تر از درجه واقعی آن است. به عبارت دیگر، شما باید زمانی که از فضای بسته خانه خارج می‌­شوید، اندکی احساس سرما کنید.

پوشش ورزشکاران و دوندگان در هوای سرد

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>