انتخاب پوشش ورزشکاران و دوندگان در هوای سرد (قسمت اول)

پوشش ورزشکاران و دوندگان در هوای سرد

اگر شما هم اهل ورزش روزانه هستید، می‌­توانید به جای استفاده از تردمیل از راه‌­های طبیعی و در عین حال لذت‌­بخش­‌تری برای این فعالیت بهره بگیرید. به ویژه زمانی که شما به فصول سرد سال نزدیک می­‌شوید، لازم نیست مقدار زیادی از پول خود را برای تهیه یک پوشش مناسب برای دویدن در فضای خارج از منزل صرف کنید. آگاهی از چند نکته اساسی در انتخاب این لباس­‌ها می‌­تواند شما را حتی در سردترین روزهای سال نیز به اندازه کافی بپوشاند.

اصول لازم و کافی برای دویدن در هوای سرد

کلاه

حرارت بدن معمولا از طریق سر خارج می‌­شود، به همین علت استفاده از یک کلاه مناسب و پوشاننده در حین دویدن اهمیت بالایی دارد. شما می‌­توانید به فروشگاه‌­های لوازم ورزشی مراجعه کرده و از فروشندگان برای انتخاب بهترین کلاه کمک بگیرید.

هدبند

در هوای نیمه سرد و پاییزی و یا زمانی که هوا به شدت آفتابی است، ممکن است استفاده از یک کلاه گرمای بیش از حدی را به سر و در نتیجه به بدن شما منتقل سازد. در این شرایط به شما توصیه می­‌کنیم که به جای کلاه، از یک هدبند یا پیشانی­‌بند مخصوص دویدن استفاده کنید. با این کار، گوش­‌های شما به اندازه کافی گرم خواهد ماند، و در عین حال سرتان بیش از حد گرم نخواهد شد. انواع و اشکال مختلف این قطعه را می‌­توانید در فروشگاه­‌های مختلف پیدا کنید.

بلوز یقه اسکی

این قطعه پوششی را می­‌توان به طور منظم در سرمای فصل زمستان مورد استفاده قرار داد. سعی کنید یک بلوز یقه اسکی متناسب با فرم بدن خود تهیه کرده و آن را به عنوان لایه زیرین پوشش‌تان مورد استفاده قرار دهید (به علاوه، این لباس می­‌تواند گردن شما را گرم نگاه دارد).

ژاکت

حتی اگر هوایی که در آن از منزل خارج شده و ورزش می‌­کنید سرد باشد، بدن شما باز هم بعد از ورزش یا دویدن یک مسیر مشخص عرق خواهد کرد. بنابراین، شما حتما باید از مواد قابل تنفسی برای لباس­‌های خود استفاده کنید. در همین راستا باید در هنگام خرید ژاکت، از یک جنس نازک و سبک استفاده کنید. شما می­‌خواهید از این پوشش برای جلوگیری از نفوذ برف و باد استفاده کنید، اما در عین حال، این لباس باید اجازه دهد مقدار کمی هوای تازه به سطح بدن شما راه یابد. استفاده از کاپشن‌­ها و ژاکت‌­های کلاه­‌دار هم می‌­تواند یک گزینه بسیار مناسب و کاربردی باشد. چرا که ممکن است هوای پاییزه و زمستانه در هر لحظه تغییر کند و شما به استفاده از کلاه کاپشن خود نیاز پیدا کنید.

پوشش ورزشکاران و دوندگان در هوای سرد

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>