چرا استفاده از گل رز در روز ولنتاین رواج بالایی دارد؟

رز ولنتاین

گل­‌های رز قرمز ساقه بلند عملا با روز ولنتاین مترادف هستند. اما این ارتباط در ابتدا چگونه به وجود آمد؟

قدمت سنت اعطای گل رز در روز ولنتاین به اواخر قرن ۱۷ و به دوران سلطنت چارلز دوم پادشاه سوئد باز می‌­گردد. پادشاه چارلز دوم در طول سفر خود به ایران، با یک هنر جدید (زبان گل­‌ها) آشنا شد. این هنر اکسپرسیونیستی بر توانایی فرد برای برقراری ارتباط با استفاده از گل، و بدون بیان هرگونه کلمه‌­ای تمرکز داشت. (می‌­توانید حدس بزنید که گل­‌های مختلف چه معنایی داشتند؟) این مد زودگذر به تدریج و با لیستی از گل­‌ها و معانی آن‌ها به طور گسترده‌ای در سراسر اروپا رونق گرفت.

در زبان گل‌­ها، اعطای یک گل میخک زرد به یک فرد به این معنا بود که آن‌ها شما را ناامید ساخته­‌اند؛ اعطای یک گل سنبل بنفش به یک فرد به معنای عرض پوزش و التماس برای ببخش بود. و همان طور که ممکن است حدس زده باشید، گل رز سرخ به معنای عشق عمیق بود.

اعطای این معنا به گل رز قرمز به دلیل وابستگی آن به آفرودیت یا الهه عشق بود. در اساطیر یونانی، گفته شده که بوته­‌های گل رز از طریق اشک­‌های آفرودیت و خون معشوق او (آدونیس) از زمین سر برآورده­‌اند. رومیان، که آفرودیت را به عنوان الهه ونوس برگزیدند، گل سرخ را به عنوان نمادی از عشق و زیبایی نگاه داشتند. بنابراین، هنگامی که روز ولنتاین به عنوان روز عشق (آن گونه که ما امروزه با آن آشنایی داریم) نامگذاری شد، گل رز قرمز یک انتخاب قطعی و بدیهی به عنوان یک هدیه­‌ی مناسب برای معشوق به شمار می­‌رفت.

براساس آمارهای فدراسیون ملی خرده فروشی (NRF)، آمریکایی­‌ها تنها در سال ۲۰۱۶ در حدود ۱٫۹ میلیارد دلار را صرف خرید گل نمودند. این مقدار ممکن است بسیار شگفت آور به نظر برسد، اما سال گذشته در حدود ۱۹۸ میلیون گل رز تنها برای اهداف هدیه‌­ی روز ولنتاین تولید و عرضه شده­‌اند.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>