چرا باید هر روز حداقل 30 دقیقه ورزش کنیم؟

ورزش

ورزش، بخشی از یک زندگی سالم است که به عنوان یک ایده‌ی عالی گسترش یافته و از نظر پزشکی نیز پذیرفته شده است. کارشناسان در حوزه ورزش نظرات مختلف و متفاوتی را عنوان می‌کنند.  در این زمینه تنها اختلاف نظرهایی که می‌­توانید با آن روبرو شوید، مقدار، سختی و نوع ورزش­‌های انجام شده است.

ورزش کردن

مزایای ورزش روزانه:

  • بهبود عملکرد شناختی و حافظه
  • کاهش خطر ابتلا به افسردگی و اضطراب
  • افزایش سطوح انرژی
  • بهبود خلق و خو
  • کاهش استرس
  • افزایش اعتماد به نفس
  • تقویت ماهیچه­‌ها
  • افزایش تراکم استخوان

چه فعالیت­‌هایی را می‌­توان ورزش به شمار آورد؟

شاید این طور به نظر برسد که تنها بالاترین سطح از این فعالیت، به معنای جدیدترین، سخت­‌ترین، و طبیعی­‌ترین اشکال ورزش ارادی، به عنوان یک “ورزش واقعی” به حساب آیند. اما اگر فردی توانایی انجام یک ورزش سخت و سنگین را نداشته و یا به سادگی از انجام ورزشی حرفه‌­ای خسته شود، چه باید کرد؟ آیا پیاده‌­روی، پرش و یا حتی بادبادک بازی را نمی‌­توان ورزش نامید؟ کارشناسان بر این باور هستند که تمام این فعالیت‌­ها نیز ورزش به شمار می‌آیند. در واقع، هر فعالیتی که توجه ما را به خود جلب کرده و بدن را به حرکت وادارد، می‌­تواند یک ورزش مناسب و موثر باشد.

اما اگر هنوز هم برای آغاز حرکت خود به انگیزه بیشتری نیاز دارید، در مورد مزایای اجتماعی بالقوه ورزش فکر کنید. به عنوان مثال، فعالیت­‌های جمعی بی‌شماری مانند فوتبال، هندبال و ورزش­‌های دیگری در این زمینه وجود دارند که می‌­توانند سبب سرگرمی شوند. همچنین، فعالیت­‌های جمعی دیگری نیز مانند رقص، زومبا، بولینگ و پیاده‌­روی به انتخاب­‌های گسترده‌تری را فراهم می‌آورد. افرادی که در این فعالیت­‌ها شرکت می­‌کنند، در واقع توانایی فیزیکی خود را به چالش کشیده و در عین حال، این کار را با همراهی دیگران انجام می­‌دهند. ورزش نباید حسی شبیه به تنبیه و مجازات را به فرد القا کند. این فعالیت­‌ها بایستی با خنده و شوخی با دوستان همراه باشد. اما حتی کسانی که ترجیح می‌­دهند به تنهایی ورزش کنند نیز می­‌توانند از مزایای تعامل اجتماعی برخوردار شوند. این تعامل ممکن است تنها یک لبخند به فردی باشد که روی تردمیل کناری در باشگاه مشغول دویدن است، و یا حتی معرفی صمیمانه خود به کارکنان باشگاه.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که همین حالا هم به طور منظم ورزش می­‌کنید، باید خود را برای پشتکارتان تحسین کنید. اگر با فرد یا افرادی دوست هستید که این جنبه از سلامت عمومی را نادیده می­‌گیرند، می­‌توانید آن‌ها را به پیاده­‌روی یا یک فعالیت فیزیکی مشابه دعوت کنید. از آن‌ها بپرسید که از انجام چه نوع ورزشی لذت می‌­برند و به آن‌ها پیشنهاد دهید تا در انجام این ورزش به آن‌ها بپیوندید. باور کنید انجام یک ورزش تصادفی بهتر از بیکاری است!

ورزش روزانه

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>