چرا برای پیشنهاد ازدواج روی یک زانو می‌نشینند؟

پیشنهاد ازدواج

در برخی از فرهنگ‌ها، خواستگاری سنتی به طور معمول به این صورت انجام می‌شود: شریک زندگی شما بر روی یک زانو نشسته، علاقه خود را برای نامزدی و ازدواج با شما اعلام کرده، و یک حلقه خشان را در زمان گفتن پیشنهاد ازدواج (که در یک جعبه مخمل سیاه قرار دارد) به شما تقدیم می‌کند. اما چرا در ابتدا برای پیشنهاد ازدواج بر روی یک زانو می‌نشستند؟ و این آیین از کجا ریشه گرفته است؟
متاسفانه، هیچ کس نمی‌تواند بر روی ریشه‌های تاریخی این ژست عاشقانه به یک توافق جامع برسد، اما چند نظریه در این باب وجود دارد که به نظر منطقی می‌رسد.
در طول سال‌های قرون وسطی، دلیری و فتوت هنوز از بین نرفته بود، و اظهار عشق رسمی، نسخه قرون وسطایی قرارها و آشنایی‌های مدرن و امروزی به شمار می‌رفت. زانو زدن نیز در بسیاری از آیین‌ها و مراسم تشریفاتی (از جمله آیین‌هایی از نوع عاشقانه)، یک پروتکل یا قاعده به حساب می‌آمد. آثار هنری و ادبیات قرون وسطی نشان می‌دهند که شوالیه‌ها در پیش ارباب فئودال و زمین‌دار خود به عنوان نشانه‌ای از افتخار و احترام زانو زده، و یا به نشانه ابراز بندگی و تحسین، در مقابل عشق ابدی خود با وقار بر روی یک زانو می‌نشستند.

چطور پیشنهاد ازدواج بدهیماما آداب و رسوم قرون وسطی، تنها توضیح ممکن برای این آیین نیست؛ ریشه‌های دینی نیز ممکن است نقش مهمی در این امر ایفا نموده باشند. بسیاری از ادیان مانند مسیحیت و اسلام، برای عبادت در هنگام نماز و نیایش زانو زده و به این ترتیب، احترام ابدی خود را به خدای خود نشان می‌دهند.
بنابراین، هنگامی که شریک زندگی آینده شما زانو زده و حلقه ازدواج را به سوی شما می‌گیرد، او نه تنها امیدوار است که شما به او پاسخ مثبت بدهید، بلکه در واقع با این کار به شما اعلام می‌کند که شایسته افتخار، احترام، و عشقی هستید که تا ابدیت دوام خواهد داشت.

پیشنهاد ازدواج

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>