چرا عطر اختراع شد؟

عطر

پیداش عطر از مصر شروع شد. اولین بار رایحه های معطر توسط مصریان باستان در مراسم های مذهبی استفاده می شده ‏است.آن ها بر این باور بودند که از طریق دود رایحه های عطراگین می توان با خدایان ارتباط برقرار کرد. در اصل واژه انگلیسی عطر (perfume) از واژه لاتین per fumum به معنی از طریق دود مشتق شده است. ساخت عطر در ایران و روم باستان توسعه پیدا کرد. مسلمانان، چینی ها و هندی ها نیز از عطرها در مراسم های مذهبی خود استفاده می کرده اند. جالب است بدانید که ایرانیان در گسترش صنعت عطر نقش مهمی ایفا کرده اند و مخترع پروسه استخراج عطر گل ها از طریق تقطیر ابن سینا است.

با گسترش تجارت و در قرون وسطا استفاده از عطر ها برای اهداف آرایشی رواج پیدا کرد. مصرف عطر در خانواده های سلطنتی بسیار متداول بود، به طوری که پادشاه فرانسه لویی چهاردهم آنقدر عطر استفاده می کرد که به او لقب پادشاه عطر دادند. بیان شده است که دربار این شاه پر از عطر ها و کاسه هایی از گل های خشک شده برای تصفیه و تازه سازی هوای کاخ او بوده است.

گل-رز

امروزه همه ی ما از انواع مختلفی از عطر ها استفاده می کنیم عطر هایی با رایحه های گرم، سرد، تلخ و با قیمت های متفاوت اما این نکته را بهتر است در نظر داشته باشیم که عطر را برای دیگران استفاده می کنیم چون بعد از چندین دقیقه مشام به بوی آن عادت می کند.

پس عطرها برای ایجاد ارتباط بهتر و احساس جذابیت در نظر دیگران اختراع شده اند.  پیشنهاد می کنیم در هر موقعیتی که هستید از عطر ها استفاده کنید زیرا همه بوی خوب را می پسندند.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>