چطور از عطر استفاده کنیم (قسمت دوم)

انتخاب عطر مناسب شما

حدود ۷۵  درصد از عطر ها حاوی اسانس گل های رز و یاس هستند، که مقدار این اسانس در عطر های مختلف تفاوت دارد. بیشتر عطر ها حاوی هزاران ماده شیمیایی دیگرند که به صورت نامحسوسی ممکن است رایحه عطر را تغییر دهند. به همین دلیل است که هیچ دو عطری رایحه های یکسانی ندارند. عطر ها را می توان به چند دسته کلی تقسیم کرد: سبزه ها، چوب ها، گل ها و میوه ها و ادویه.

تعدادی از عطرها  رایحه برگ درختان و گیاهان را دارند، این عطرها برای فضاهای خارج از خانه و همچین برای افرادی مناسب است که می خواهند استایل اسپرت داشته باشند. عطرهای با رایحه‌های چوبی، گرم هستند، این عطرها از ترکیباتی مثل عنبر و سدر ساخته می شوند و برای قرار ملاقات‌های عاشقانه شما بی‌نظیرند. با این نوع عطرها می توانید احساس گرمی خاصی را به اطرافیان خود بدهید. توصیه می کنیم این عطرها را عصر به بعد استفاده کنید. عطرهای میوه ای احساس جنب و جوش و تحرک را در افراد ایجاد می کنند، اکثر رایحه های این دسته از عطر ها شامل اسانس های گل ها و میوه ها هستند. آن‌ها برای استفاده در روز عالی هستند.

رایحه عطرهای تند مشابه عطرهای گرم است، ولی تفاوت آن‌ها با عطرهای گرم وجود مقداری اسانس گل در آن‌هاست. رایحه این عطرها نزدیک به رایحه گل ارکیده، وانیل و مشک است. این رایحه های فوق العاده را می توان در بیست و چهار ساعت شبانه روز و بخصوص عصرها استفاده کرد. خانم‌هایی که به رایحه‌های گرم و پررمزو راز علاقه دارند بهتر است سراغ این عطر‌ها بروند تا حس خاص بودن را تجربه کنند.

قبل از استفاده عطرها

برای افزایش ماندگاری و کیفیت رایحه عطرهایی که استفاده می کنید، آماده سازی پوست نکته بسیار مهمی است که قبل از استفاده عطر ها بهتر است به آن توجه کنید.

  • قبل از استفاده عطر پوست تان را بشوید و از لوسیون استفاده کنید. عطر بر روی پوست تمیز و مرطوب ماندگاری بشتری دارد. اگر امکان دارد بلافاصله بعد از حمام کردن از عطر استفاده کنید.
  • بهتر است رایحه مواد شوینده‌ای که برای شست و شوی بدنتان استفاده می کنید با عطر شما هماهنگ باشد.

رایحه مواد شوینده

استفاده صحیح از عطر

خود تان را در عطر غرق نکنید! اگر مقدار زیادی از عطر خود را در هر بار مصرف استفاده کنید، اطرافیان خود را کلافه خواهید کرد و ممکن است شما و دیگران سر درد شوید. نقطه مقابل، عطر زدن به مقداری است که بوی آن به مشام هیچکس نرسد. بهترین راه برای استفاده صحیح از عطر ها دانستن نکاتی است که اگر آن ها را بدانید بهترین نتیجه حاصل می شود.

  1. عطر را در نقاطی از بدنتان که نبض دارد اسپری کنید. جریان خون در این نواحی از بدن بیشتر و پوست گرم تر است.
  • اگر پرفیوم یا ادو پرفیوم استفاده می کنید، کافیست فقط در نواحی مچ دست و گردن عطر را اسپری کنید.
  • اگر ادو تویلت استفاده می‌کنید، عطر را در قسمت‌های پشت گوش‌ها، سینه، قسمت داخلی آرنج و پشت مفصل زانو اسپری کنید.

امتحان کردن عطر

  1. با توجه به غلظت، عطر را از فاصله مناسب به بدنتان اسپری کنید. فاصله مناسب برای اسپری کردن عطر به بدن ۱۳ تا ۱۶ سانتی متر است. هر چه میزان غلظت عطر شما زیادتر باشد بهتر است فاصله را بیشتر کنید.
  2. اکثر ما بعد از عطر زدن به مچ دستمان، عادت داریم که قسمت‌های عطری را به هم ماساژ دهیم؛ بهتر است این عادت اشتباه را کنار بگزاریم. با ماساژ قسمت‌های عطری باعث تغیر در ساختارهای شیمیایی موجود در عطر می شویم و ممکن است نتیجه مورد نظر ما از عطرمان برآورده نشود. بهترین کار این است که اجازه دهیم قسمت های عطری به خودی خود خشک شوند.

عطر زدن

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>