چند نکته برای تقویت مو

تقویت-موها

موهای ضعیف، ظاهر ناخوشایند و نامطلوبی روی سر ایجاد می‌کنند؛ ناسالم بودن موها، می تواند نشان دهنده یک مشکل پزشکی در شخص باشد. اگر در مورد سلامتی موهای خود تردید دارید، یا به دنبال راهی برای داشتن موهای سالم هستید، مطالعه این مقاله به شما کمک می‌کند.

ویژگی‌های موی ضعیف

موهای ضعیف نازک، پژمرده و مستعد ریزش هستند. موخوره، خشکی شدید یا چرب بودن بیش از حد، از دیگر ویژگی‌های موی ضعیف است. ناسالم بودن مو ممکن است ناشی از ژنتیک، عوامل هورمونی، یائسگی، زایمان، مصرف قرص‌های جلوگیری از بارداری، بیماری‌، تغذیه نامناسب، استرس، عفونت قارچی و شیمی درمانی باشد. عوامل محیطی مانند نور خورشید، کلر یا شوری آب، آلودگی هوا و گرمای شدید نیز می‌تواند به موها آسیب برساند.

چه تعداد ریزش مو در هر روز طبیعی است؟

ریزش حدود 100 الی 150 عدد تار مو در هر روز طبیعی است؛ اما با توجه به میانگین تعداد تارهای مو که معادل صد هزار تار است، این تعداد ریزش مو در هر روز چشمگیر نیست. به جای موهای ریخته شده، موهای جدیدی روی سر رشد می کنند و این فرایند، تا میانسالی ادامه دارد. بعد از میانسالی، رشد مو کاهش قابل توجهی پیدا می‌کند. در صورتی که ریزش مو بیش از حد طبیعی باشد، بهتر است از تقویت کننده مو استفاده شود.

شکستگی موها از ساقه را جدی بگیرید

موهایی که از ساقه شکسته می‌شوند، ریزش طبیعی مو محسوب نمی‌شود. ریزش طبیعی مو به این صورت است که موها با برآمدگی پیازمانند، از ساقه سر جدا می‌شوند. شکستگی مو نشانه ضعف و ناسالم بودن آن‌ها است. موهای ضعیف از انتها به دو نیم تقسیم می شوند (موخوره)؛ این دو بخش به تدریج از هم باز می‌شوند، تا این که مو از ساقه می‌شکند.

موهای ضعیف را تقویت کنید تا آسیب نبینند

موهای ضعیف نیاز به تقویت دارند؛ آن‌ها را با استفاده از شامپوهای مخصوص، نرم کننده، سرم ضد ریزش و تقویت مو محافظت کنید تا ترمیم شوند. تقویت کننده‌های مو با داشتن پروتئین، اسیدهای آمینه و مواد دیگر، موهای آسیب دیده را بازسازی می‌کنند. اگر موهای ضعیفی دارید از شامپوهایی که باعث خشکی مو می‌شوند استفاده نکنید. محصولات حاوی الکل نیز برای مو مضر هستند، زیرا باعث خشکی آن‌ها می‌شوند. از شستن بیش از حد موها پرهیز کنید.

موخوره نشان دهنده ناسالمی مو

موخوره درمان دائمی ندارد، ولی می‌توان با کوتاه کردن منظم مو، از دست آن‌ها خلاص شد. استفاده از شامپوی ملایم و چرب کردن انتهای مو با سرم نرم کننده مو نیز به پیشگیری از ایجاد موخوره کمک می‌کند.

تقویت-مو

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>