چگونه افراد هوشمند با مردمی که دوست ندارند تعامل می‌کنند؟ (قسمت اول)

how-smart-people-deal-with-people-they-dont-like

در یک دنیای کامل و ایده­‌آل، هر فردی که با ما وارد تعامل می­‌شود، خوب، مهربان، باتوجه، آگاه، و بخشنده است. آنها لطیفه­‌های ما را دریافت کرده و ما هم لطیفه­‌های آنها را درک کرده و با هم به آنها می­‌خندیم. همه ما علاقه داریم در فضاهایی حضور داشته باشیم که در آن، هیچ­کس کج‌­خلق، ناراحت، و یا بدنهاد نباشد. با این حال، متاسفانه ما در یک دنیای کامل و ایده­آل زندگی نمی­کنیم. برخی از افراد ما را دیوانه می­‌کنند، و ما هم (مسلماً) باعث ناراحتی برخی دیگر می­‌شویم. کسانی که آنها را دوست نداریم، بی­‌ملاحظه بوده، قضاوت­‌های عجولانه­‌ای انجام داده، شخصیت ما را بدنام نموده، انگیزه­‌هایمان را زیر سوال برده، و یا اینکه تنها لطیفه­‌های ما را درک نکرده، و از ما انتظار دارند که به لطیفه­‌هایشان بخندیم!

رابرت ساتون (استاد علوم مدیریت در دانشگاه استنفورد)، عقیده دارد که امکان ندارد تمام افرادی که در زندگی شما حضور دارند، به طور کامل از انسان‌هایی تشکیل شده باشند که به آنها علاقه دارید. به همین دلیل، افراد هوشمند سعی می­‌کنند بهترین تعامل ممکن را با انسان‌هایی که به آنها علاقه ندارند، انجام دهند. در این مطلب، راه­‌های انجام این کار به شما ارائه خواهد شد.

ارتباط

  1. آنها می‌­پذیرند که قرار نیست به همه علاقه­‌مند باشند.

گاهی اوقات ما در دام تفکری می­‌افتیم که همه مردم را انسان­‌های خوب و هم‌فکری به شمار می­‌آوریم. ما با خود فکر می­‌کنیم که می­‌توانیم به همه افرادی که با آنها تعامل داریم (حتی زمانی که این اتفاق رخ نمی­‌دهد) علاقه داشته باشیم. اما باید بدانید که برخورد با افرادی که با افکار شما مخالفت دارند، امری اجتناب­‌ناپذیر است. انسان­‌های هوشمند این امر را می­‌پذیرند. آنها هم چنین می­‌دانند که درگیری یا اختلاف، نتیجه­‌ای از تفاوت در ارزش­‌ها است.

ارتباط

  1. آن‌ها با کسانی که دوست ندارند، مدارا می­‌کنند (نه اینکه آنها را نادیده گرفته یا از تعامل با آنها خودداری کنند).

مطمئناً، شما هم ممکن است از انتقادات بی‌شمار و پایان­‌ناپذیر این افراد احساس ناراحتی کرده، از شنیدن لطیفه­‌های بی­‌معنی آن‌ها دندان­‌های خود را بهم ساییده، و یا از رفتارهای متناقضشان به ستوه آیید، اما احساس کمبود علاقه نسبت به یک فرد ممکن است بدترین حالت موجود نباشد.

ساتون عقده دارد: “شما به افرادی نیاز دارید که دیدگاه­‌های مختلفی داشته و از بحث و استدلال ترسی نداشته باشند. آنها افرادی هستند که اجتماعات و سازمان­های مختلف را از انجام کارهای احمقانه باز می­‌دارند.” این امر ممکن است آسان نباشد، اما باید آنها را تحمل کنید. معمولا همین افرادی که شما را به چالش کشیده و یا احساسات و اعصابتان را تحریک می­‌کنند، می­‌توانند نهایتا شما را به بینش­‌های جدیدی هدایت کرده و به حرکت گروه به سمت موفقیت کمک کنند. به یاد داشته باشید که شما هم لزوماً‌ کامل نیستید، اما باقی افراد با شما مدارا می­‌کنند.

ارتباط

  1. آنها با کسانی که دوست ندارند، بانزاکت و متمدنانه رفتار می­‌کنند.

هر احساسی که شما نسبت به یک نفر داشته باشید، آن فرد به طور ناخودآگاه هماهنگی بالایی با نگرش و رفتار شما ایجاد نموده، و به احتمال زیاد همان رفتار را به خودتان انعکاس خواهد داد. اگر شما نسبت به آنها بی­‌ادب باشید، آنها نیز به احتمال زیاد ادب و نزاکت خود را فراموش کرده و همان رفتار را با شما خواهند داشت. بنابراین، شما این مسئولیت را دارید که رفتار منصفانه، بی­‌طرفانه، و آرام و محترمانه خود را حفظ کنید.

بن داتنر، روانشناس سازمانی و نویسنده کتاب “بازی سرزنش” می­‌گوید: “ساخت و پرورش یک چهره خونسرد دیپلماتیک اهمیت بسیاری دارد. شما باید قادر باشید تا رفتار  و حرف‌ه­ای مثبت خود را در هر حالتی حفظ کنید.” به این ترتیب، دلیلی ندارد که شما به سطح آنها سقوط کرده و یا مانند این افراد رفتار کنید.

ارتباط

  1. آنها انتظارات خود را مورد تحلیل و بررسی قرار می­‌دهند.

این واقعیت که افراد مختلف انتظارات غیرواقعی و بیش از حدی از دیگران داشته باشند، امر غیر­معمولی نیست. ما ممکن است از دیگران انتظار داشته باشیم دقیقا براساس خواسته­‌های ما عمل کنند، و یا چیزهایی را بگویند که ما ممکن است در یک وضعیت خاص به زبان بیاوریم. با این حال، این امر به هیچ عنوان واقع­‌بینانه نیست. آلن ای کاوایولا (استاد روانشناسی دانشگاه مون­ماوث در شعبه وست­لانگ نیوجرسی می­گوید: “مردم صفات شخصیتی مخصوص به خود را در درونشان نهادینه کرده و همین خصایص تا حد زیادی چگونگی واکنش آنها را در شرایط خاص تعیین می­‌کند. اگر از دیگران انتظار داشته باشیم دقیقا مطابق با دیدگاه‌­های ما عمل کنند، در واقع باید خود را برای ناامیدی و سرخوردگی آماده کنیم.”

اگر یک فرد موجب شود شما دقیقا هر بار همین احساس را تجربه کنید، بهتر است انتظارات خود را به طور مناسبی با این مساله تطابق دهید. به این ترتیب، شما از نظر روانی آمادگی پیدا کرده و رفتار آنها دیگر شما را شگفت­‌زده و ناراحت نخواهد کرد. مردم هوشمند همیشه این کار را انجام می­‌دهند. آنها همیشه هم با رفتارهای غیرمنتظره این افراد متعجب نخواهند شد.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>