چگونه قدبلند به نظر بیاییم

دنیای مد و فشن راه‌حل‌ها و پیشنهادات زیادی برای حل مشکلات و دغدغه‌های ما دارد. ممکن است یکی از همین مشکلات قد افراد باشد. به‌غیراز راه‌حل‌های پزشکی که شاید به‌اندازهٔ چند سانتی‌متر قد افراد را بلند کند، از طریق پوشش و استایل نیز می‌توانیم قدمان را بلند جلوه دهیم.

در اینجا می‌خواهیم به ۱۴ نکتهٔ کلیدی و کارساز برای افزایش قد اشاره‌کنیم.

۱. شلوار دم پا گشاد

شلوارهای جین دم پا که از کمر گشاد هستند، پاهای شما را بلند جلوه می‌دهند. بهتر است شلوارتان تا پاشنهٔ کفشتان باشد و کمر آن بر روی کمر خودتان قرار بگیرد (پایین‌تر نباشد).

۲. دامن و پیراهن بلند

شاید بسیاری دامن‌ها و پیراهن‌های بلند را نادیده می‌گیرند؛ اما در حقیقت این لباس‌های بلند که تا زمین هم‌اندازه‌شان می‌رسد، در بلندقد به نظر رسیدن تأثیر به سزایی دارند. بالاتنهٔ خود را باید با دامن خود هماهنگ کنید و با کفش پاشنه‌بلند ظاهر بهتری را برای خود درست کنید.

۳. کفش‌هایی با رویهٔ کوتاه بپوشید

اگر با دامن، شلوارک و پیراهن کفش‌های رویه کوتاه بپوشید، پاهایتان را لاغرتر و نحیف‌تر نشان می‌دهید. کفش‌های پاشنه‌دار با رویهٔ کوتاه مانند تصویر بالا می‌تواند قدتان را بلند جلوه دهد.

۴. کوتاه بپوشید

اگر قدتان کوتاه است یا باید خیلی بلند بپوشید و یا خیلی کوتاه. دامن کوتاه حجم بیشتری از پایتان را نشان می‌دهد که درواقع آن‌ها را بلندتر جلوه می‌دهد؛ اما دقت کنید که اندازهٔ لباستان مناسب باشد. شما باید همانند یک خانم محترم در یک مجلس حاضر شوید.

۵. موهایتان را بالای سرتان ببندید

مشخصاً اگر موهایتان را بالای سرتان ببندید قدتان بلندتر می‌شود و خط عمودی بدنتان بیشتر به چشم می‌آید.

۶. یک رنگ بپوشید

پوشیدن یک لباس سراسر یک رنگ قدتان را بلندتر جلوه می‌دهد و کمک می‌کند خط عمودی اندامتان شکل بگیرد.

۷. شلوار فاق بلند

با پوشیدن شلوار یا دامن‌هایی که فاق بلندی دارند در واقع پایین‌تنهٔ خود را بلندتر نشان می‌دهید.

۸. کفش‌های تخت نوک‌تیز

کسی توقع ندارد که شما همیشه کفش‌های پاشنه‌بلند بپوشید. پس بهتر است یک کفش تخت هم داشته باشید که نوک آن تیز باشد. تجربه ثابت کرده است که کفش‌های نوک‌تیز خط پای شما را بلندتر نشان می‌دهد.

۹. لباس‌هایی با خط عمودی بپوشید

این‌یک حقهٔ قدیمی در حوزهٔ فشن است. خط‌های عمودی بدن شما را کشیده‌تر و بلندتر نشان می‌دهد و خوشبختانه امسال هم این مدل از لباس‌ها مد شده است.

۱۰. کیف‌های دستی بزرگ

لوازمی هم که در کنار لباس‌هایتان استفاده می‌کنید در قد شما تأثیر می‌گذارد. کیف بزرگ هم ازجملهٔ آن‌هاست. درواقع کیف‌های بزرگ حواس مخاطب را به خودشان جلب می‌کند و قد شما کمتر در دید قرار می‌گیرد.

۱۱. موهایتان را کوتاه کنید

موی بلند برای کسانی که قدکوتاهی دارند زیاد توصیه نمی‌شود. اگر گردن و سرشانه‌های شما مشخص باشد، قدتان بلندتر به نظر می‌آید. پس بهتر است موهایتان را کوتاه کنید که مدل بسیار شیکی هم هست.

۱۲. از کمربند باریک استفاده کنید

خانم‌هایی که قدشان کوتاه است در هنگام استفاده از کمربند باید از نوع باریک آن استفاده کنند. کمربند خود را کمی بالاتر ببندید تا قدتان بلندتر جلوه کند.

۱۳. نسبت‌ها را رعایت کنید

اگر قدتان کوتاه است باید همیشه دقت کنید که اندازهٔ لباس‌هایتان مناسب باشد. شلوارتان خیلی نباید کوتاه باشد و تا قوزک پا اندازهٔ مناسبی است. نباید شلوارهای کشی بپوشید که پاهای شما را زیبا جلوه نمی‌دهد. ژاکت‌ها و بولیزها باید خیلی متناسب بر روی شانه‌هایتان قرار بگیرند و آستین لباستان تا مچ دستتان باشد.

۱۴. لباس یقه‌هفت بپوشید

لباس‌های یقه‌هفت بدن شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد. پس سعی کنید بیشتر از لباس‌های یقه‌هفت استفاده کنید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>