چگونه ناخن‌هایی زیبا و محکم داشته باشیم؟

استحکام-ناخن-ها

تقویت کننده‌های ناخن برای استفاده روی ناخن‌های خیلی ضعیف و شکننده و ورقه ورقه شده در کوتاه مدت مفید هستند، اما اگر شما از آن ها برای مدت طولانی تر از ۳ هفته استفاده کنید ناخن ها بیش از اندازه سفت می‌شوند و همین مسائله باعث می‌شود که آمادگی شکسته شدن، ورقه ورقه شدن و … را داشته باشند. فکر نکنید که ناخن های سالم و خوب همگی محکم و سفت هستند و از نوع ناخن های فوق‌العاده و ایده‌آل می‌باشد. این گونه مواد تقویت کننده می‌توانند بیشتر مضر باشند تا مفید. در زیر به بیان چند روش خوب برای افزایش استحکام ناخن‌ها می‌پردازیم:

  1. یک روش مفید‌ برای داشتن ناخن‌های سالم و محکم ، استفاده از کرم دست و روغن ناخن بر روی ناخن و پایه ناخن هر بار پس از شستشوی دست می‌باشد. این روش ساده ناخن‌های شما را زیبا و جذاب‌تر می‌کند و به آن‌ها استحکام می‌بخشد.
  2. از ناخن گیر تیز استفاده کنید. ناخن گیرهای کند باعث می‌شوند تا ناخن شما تحت فشار ناخن گیر ترک بخورد. بهتر است آن‌ها را به صورت مستطیل ببرید و سپس گوشه‌های آن‌ها را کمی گرد کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.
  3. دستانتان را بیش از حد خیس نگاه ندارید. بعد از حمام و یا شنا سعی کنید انگشتانتان را خشک کنید، رطوبت بجا مانده بر رو ناخن‌ها خطر ابتلا به بیماری‌های قارچی را افزایش می‌دهد.
  4. از ناخن‌هایتان سو استفاده نکنید. بهتر است به جای اینکه آن‌ها را بر روی هر سطحی بکشید، با آن‌ها در بزنید و یا از آن‌ها به عنوان پیچ‌گوشتی استفاده کنید، کمی مراقبشان باشید.
  5. ناخن‌ها را گاز نگیرید و پوست اطرافشان را نکنید. پوست اطراف ناخن به منزله تخت خواب برای ناخن‌هاست، کندن پوست بیش از اندازه سبب می شود تا جایگاه ناخن آسیب ببیند و احتمال ابتلا به بیماری های قارچی افزایش یابد.
  6. زمان انجام کارهای خانه از دستکش استفاده کنید. از شستشوی ظرف‌ها تا تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی، همه و همه قاتلان ناخن‌های شما محسوب می‌شوند. مواد شوینده قوی اصلا رابطه خوبی با ناخن‌های شما ندارند. البته آلودگی هم باعث کاهش دوام ناخن‌ها می‌شود. برای اینکه ناخن هایتان را از شر این بلایا در امان بگذارید، بهتر است دستکش بپوشید.
  7. ناخن هایتان را لاک بزنید. یک لایه نازک از لاک بر روی ناخن ها می‌تواند به استحکام آنها کمک کند، ولی به خاطر داشته باشید که لاک را بیشتر از یک هفته بر روی ناخن هایتان قرار ندهید. بهتر است که بعد از ۷ روز آن‌ها را پاک کرده و به ناخن هایتان چند روز استراحت بدهید و بعد از آن دوباره لاک جدید بزنید.
  8. از مصرف استون خودداری کنید. استون به سبب ساختار مولکولی‌اش، باعث خشکی ناخن‌ها و پوست اطرافشان می‌شود. بهتر است که از محلول‌هایی که بر پایه استاتیت هستند برای پاک کردن لاک ناخن استفاده کنید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>