چگونه پیراهن مردانه شیک و خوش­‌فرمی داشته باشیم؟ (قسمت دوم)

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه برای اکثر آقایان اهمیت زیادی دارد، می‌توان گفت مهمترین قسمت پوشش رسمی هر مردی پیراهن اوست. در قسمت اول به نکاتی در مورد تناسب پیراهن و برخی از ویژگی‌های آن نکاتی را ذکر کردیم. در این قسمت به بیان نکاتی درباره یقه و سرآستین پیراهن‌های مردانه خواهیم پرداخت.

یقه پیراهن مردانه

با وجود دسترسی به طیف گسترده‌­ای از سبک­‌های یقه، بهتر است ابتدا نوع یقه­‌ای که بیشترین تناسب را با ظاهرتان دارد، برای پیراهن خود انتخاب نمایید. نوع یقه، صورت شما را قاب­‌بندی نموده و نقش کلیدی و مهمی در برجسته ساختن ویژگی‌­های صورت‌تان ایفا می‌­کند.

برخی از اصلی‌­ترین اشکال یقه برای پیراهن مردانه عبارتند از:

  • یقه کلاسیک: این یقه تا حدودی همه‌­کاره بوده و برای مناسبت‌­های رسمی و غیررسمی مناسب است. یقه کلاسیک با گستردگی اندک خود (فاصله بین نقاط یقه، در حدود 8 سانتیمتر)، معمولا انتخاب مناسبی برای مردانی است که کمی اضافه وزن دارند، زیرا باعث کشیدگی صورت می‌­شود.
  • یقه دکمه پایین: این یقه شباهت زیادی به یقه کلاسیک داشته، اما روی نقاط یقه دکمه دارد (گوشه­‌های یقه). این دکمه‌­ها یقه را به پیراهن وصل می‌­کنند و معمولا برای مناسبت­‌های کاملا غیررسمی به کار می‌­رود.
  • یقه گسترده: گوشه­‌های یقه گسترده معمولا تا 10 سانتیمتر کشیده شده است. این یقه می‌­تواند بالا یا پایین داده شده و در هر رنگ، الگو، و پارچه‌­ای زیبا به نظر برسد. همچنین برای مردانی با چهره کشیده و یا متوسط مناسب است.
  • یقه بسیار گسترده: گوشه­‌های این یقه معمولا تا 14 سانتیمتر گسترده شده است و حتی زمانی که به صورت گشوده استفاده شود، زیبا به نظر می‌­رسد.
  • یقه روبانی: این یقه، در واقع قطعه پارچه‌­ای است که دور گردن شما قرار می‌­گیرد ونمی‌­توان آن را با کراوات استفاده کرد. این یقه، برای مناسبت‌­های غیررسمی کاربرد داشته و با یک پارچه کتان زیبا به نظر خواهد رسید.

%db%8c%d9%82%d9%87-%d9%be%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%87

سر آستین پیراهن مردانه

سر آستین­‌ها، یک قسمت کوچک اما مهم از پیراهن هستند. بنابراین وقتی که یک ژاکت روی آن پوشیده شود، سر آستین‌­ها تنها بخش‌­های قابل مشاهده از پیراهن (علاوه بر یقه) هستند.

سر آستین‌­های فرانسوی، دو برابر یک سر آستین معمولی طول دارند. آن‌ها روی خود تا خورده و سپس، با دکمه سر دست بسته می­‌شوند. این سر آستین‌­ها دارای ظاهر بسیار متمایزی بوده و معمولا با پیراهن­‌های رسمی ترکیب می‌­شوند.  در صورت پوشیدن پیراهنی با این سر آستین حتما از دکمه سر دست استفاده کنید.

سر آستین خمره‌­ای، به عنوان یک سر آستین رسمی کاربرد داشته و دارای دو یا سه دکمه به حالت عمودی می­‌باشد. در کل باید گفت که دکمه‌­های دوگانه برای مردان بلندقد، و تک دکمه‌­ها برای مردان کوتاه قد (تا بدین وسیله قد را بلندتر نشان دهند) مناسب هستند.

سر آستین دکمه­‌ای، رایج‌­ترین نوع سر آستین بوده و در فرم­‌هایی با گوشه­‌های مربع، گرد، و یا زاویه دار ارائه می‌­شود. این سر آستین­‌های یک لایه، در اطراف مچ دست قرار گرفته و با دکمه بسته می­‌شوند. سر آستین دکمه­‌ای گرد، ظاهر غیررسمی‌­تری داشته و معمولا با یقه پایین داده شده ترکیب می‌­شود.

%d8%b3%d8%b1%d8%a2%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%be%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%87

شاید دوست داشته باشید

2 نظر

  1. 1

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>