چگونه چمدان خود را در ۳۰ دقیقه یا کمتر ببندید؟

در این مطلب، نکات مفید و موثری در باب بسته­‌بندی وسایل سفر ارائه شده که به شما کمک خواهد کرد تا زمان انجام این کار را به حداقل رسانده و همچنین، فضای مورد استفاده در چمدان خود را نیز به حداکثر برسانید.

از چمدانی با یک سایز مناسب استفاده نمایید

یک کیف کوچک می­‌تواند برای یک سفر کوتاه ایده‌­آل باشد. شما قادر خواهید بود با بهره‌­گیری از مهارت خود، تمام ملزوماتتان را در این کیف جا دهید. اما اگر شما نمی­‌توانید با یک کیف کوچک سفر کنید، بهتر است کیفی را انتخاب کنید که تمام وسایل موردنیازتان را به راحتی در خود جای دهد. به یاد داشته باشید که تلاش برای بستن یک چمدان در حال انفجار، باعث اتلاف وقت و انرژی می‌­شود. به علاوه شما ممکن است به خرید سوغاتی علاقه داشته و حتی مجبور شوید در حین بازگشت از سفر با وسایل بیشتری سر و کار داشته باشید. زمانی که در مورد بهترین سایز چمدان برای سفرتان تصمیم­‌گیری می‌­کنید، برای چند لحظه هم که شده با خود فکر کرده و وسایل و لوازم موردنیاز برای این سفر را ارزیابی نمایید.

از چمدانی با یک سایز مناسب استفاده نمایید

وسایل و لوازم از پیش آماده شده

برای اینکه بسته­‌بندی وسایل خود را هر چه سریعتر انجام دهید، می‌­توانید تعدادی از لوازم موردنیاز خود را از قبل آماده کرده و همیشه آن‌ها را برای بسته­‌بندی سریع در اختیار داشته باشید. این وسایل می‌­تواند شامل یک کیف آرایش بزرگ (ترجیحا از جنس پلاستیک و ضد آب) باشد که شما می‌­توانید در مواقع نیاز، آن را به راحتی درون چمدان خود قرار دهید. شامپو، حالت­‌دهنده، محصولات مو، شوینده بدن، و مرطوب­‌کننده مورد علاقه خود را در اندازه نمونه کوچک خریداری نموده و یا این محصولات را در اندازه کامل‌شان تهیه کنید. و سپس مقداری از آن‌ها را داخل بطری‌­های مسافرتی کوچک بریزید. در صورت امکان، از ظروف مشابهی برای قرار دادن طلا و جواهر و لوازم جانبی خود استفاده نمایید. سعی کنید آن‌ها را در یک جعبه شفاف و با محفظه­‌های کوچک جاسازی کنید، به این ترتیب شما می­‌توانید تمام لوازم خود را به وضوح مشاهده کرده و از در هم رفتن آن‌ها جلوگیری نمایید. اگر شما قادر به تهیه این بسته­‌های از پیش آماده شده برای لوازم آرایش و لوازم جانبی خود نیستید، لیستی حاوی وسایل و لوازم موردنیاز خود را (برای بسته­‌بندی در هنگام سفر) برای یک یادآوری سریع بر روی تلفن خود نگهداری کنید. این آیتم‌­های خانگی می­‌توانند روند بسته­‌بندی شما را به شدت کوتاه کنند.

وسایل و لوازم از پیش آماده شده

به لباس­‌های موردنیاز خود نظم دهید

این امر ممکن است کاملا واضح و بدیهی به نظر برسد، اما بهتر است برای پوشش هر روز خود برنامه‌­ریزی کنید تا مطمئن شوید که شما در هر روز چیزی برای پوشیدن دارید. اگر بدانید دقیقا به چه قطعاتی برای تکمیل پوشش خود نیاز دارید، می‌­توانید تعداد وسایلی که با خود می‌­برید را محدود نمایید. سعی کنید پوشش روزهای مختلف را تا حد امکان با هم ترکیب کرده و به این ترتیب لباس­‌های کمتری را در چمدان خود بسته­‌بندی کنید. به عنوان مثال، یک کفش یا شلوار خاص را در پوشش روزهای مختلف مورد استفاده قرار دهید. به عنوان یک قاعده کلی، می‌­توان گفت که شما نهایتا به سه جفت کفش برای یک سفر کاری نیاز دارید: یک جفت کفش اسپورت و غیررسمی، یک جفت کفش رسمی، و بسته به ماهیت کاری شما، یک جفت کفش راحتی برای غروب و شب.

بهترین گزینه­‌ها می‌­توانند لباس‌هایی با رنگ‌­های خنثی باشند، چرا که این رنگ‌­ها به خوبی با لباس­‌های مختلفی هماهنگ می‌­شوند. اما اگر قرار است در مناسبت یا مهمانی خاصی نیز حضور یابید، می‌­توانید یک رنگ جذاب و برجسته را نیز در وسایل خود قرار دهید. برای تعطیلات، سه جفت کفش راحت و غیررسمی می‌­تواند برای شما کاملا مناسب و کافی باشد، به خصوص اگر زمان زیادی از وقت خود را صرف پیاده‌­روی می‌­کنید. سعی کنید تا حد امکان در برابر وسوسه خود برای بسته­‌بندی وسایل غیرضروری مقاومت کنید تا با مشکل ظرفیت مواجه نشوید. شما همچنین می­‌توانید در صورت لزوم، بسیاری از وسایل و لوازم موردنیاز خود از جمله جوراب و دمپایی را در مقصد خود انتخاب کرده و خریداری نمایید.

به لباس­‌های موردنیاز خود نظم دهید

همه وسایل و لوازم موردنیاز را قبل از شروع به کار در کنار هم قرار داده و برای بسته‌بندی آماده کنید

ابتدا تمام وسایلی که در نظر دارید با خود به سفر ببرید را به طور مرتب بر روی تخت قرار دهید. به این ترتیب، شما می­توانید تمام وسایلی را که فکر می­کنید برای سفر خود به آنها نیاز دارید، به دقت مشاهده و بررسی نموده و هر گونه وسیله یا لباسی را که بر حسب اتفاق فراموش کرده­اید، در اسرع وقت برای بسته­بندی فراهم نمایید. پس از آن، تمام لباس­ها و قطعات پوششی خود را با توجه به بهترین روش موجود برای آن، تا کرده و یا لوله کنید (بپیچید). برای اقلام تا خورده، می­توانید با قرار دادن لایه­هایی از دستمال بین هر دو آیتم، چین و چروک­های به وجود آمده را کاهش دهید. سعی کنید هیچ یک از وسایل کمکی اضافی خود مانند شارژر تلفن همراه، اتوی مو، و یا شیور (صورت تراش) برقی را فراموش نکنید. در نهایت باید تمام وسایل، لباس­ها، و لوازم موردنیاز خود در حین سفر را قبل از شروع به کار بسته­بندی آماده نمایید (لیستی که حاوی مواد موردنیاز در هنگام بسته­بندی است (و در تلفن همراه­تان وجود دارد)، می­تواند در این مرحله کاربرد داشته باشد.)

همه وسایل و لوازم موردنیاز را قبل از شروع به کار در کنار هم قرار داده و برای بسته‌بندی آماده کنید

چمدان خود را در چند لایه بسته­‌بندی کنید

کار خود را با قرار دادن اقلام لوله شده در لایه زیرین و در پایین چمدان موردنظر شروع کنید. اقلام شکننده (مانند بطری‌­های عطر) را در لایه میانی قرار داده و در نهایت، وسایلی را که در هنگام ورود به آن‌ها نیاز خواهید داشت (مانند وسایل شخصی و مسواک) در لایه بالایی جاگذاری نمایید. به این ترتیب، شما می­‌توانید آن‌ها را به سرعت و به راحتی پیدا کنید. در مرحله بعد، لباس­‌های تا خورده را در یک لایه قرار داده و جای یقه و لبه بلوزها و پیراهن‌­ها را برای به حداقل رساندن میزان ناهمواری لایه موردنظر تغییر دهید. این کار، بستن چمدان را بسیار آسان­‌تر خواهد کرد. کفش­‌های خود را به صورت افقی و در پوسته داخلی چمدان قرار دهید.

کفش­‌ها را با اقلام کوچک‌تری چون جوراب، عینک آفتابی، یا جواهر بدلی و اقلام کوچک و ارزان خود پر کنید. راه­‌های هوشمندانه متعددی برای بسته­‌بندی اقلام کوچک و صرفه­‌جویی در فضا و زمان وجود دارد. یک کیف ضدآب خالی را (برای اقلام کثیف خود) به محتویات چمدان اضافه کنید. این کار لباس­‌های تمیز شما را خوش‌بو و تازه نگاه داشته، و به لباس­‌هایی که نیازمند شستشو هستند نظم می‌­دهد. کیسه­‌های خلاپذیر و قابل رول (که هوا را به طور کامل از خود خارج می‌­کنند)، فضای کمتری را اشغال می­‌نمایند.

کابل‌­های شارژ الکتریکی را در یک کیف کوچک و یا در یک جیب خارجی چمدان قرار دهید. این کار به شما کمک می­‌کند تا این وسایل را در هنگام نیاز، با سادگی بیشتری پیدا کرده و اگر در نظر دارید که آن‌ها را حتما بلافاصله پس از استفاده در جای خود قرار دهید، به احتمال بسیار کمتری آ‌ن‌ها را در اتاق هتل خود ترک خواهید نمود.

چمدان خود را در چند لایه بسته­‌بندی کنید

کار بسته‌­بندی را با یک لایه­‌ی بالایی بزرگ به پایان برسانید

در نهایت، آیتم بزرگی را (مانند حوله خود) به عنوان بالاترین لایه چمدان بر روی سطح وسایل قرار داده و گوشه­‌های آن را تا حد امکان در اطراف چمدان فرو برده و مرتب کنید. این کار تمام محتویات چمدان را در جای خود نگاه داشته و از تغییر مکان اقلام مختلف در طول سفر جلوگیری خواهد کرد. با این کار می­‌توانید روند بستن زیپ چمدان را بسیار آسان‌­تر نمایید.

کار بسته‌­بندی را با یک لایه­‌ی بالایی بزرگ به پایان برسانید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>