چگونه یک شلوار فلانل بپوشیم؟ (قسمت اول)

شلوار فلانل

شلوار جین، یکی از اجزاء اصلی کمد لباس هر فردی به شمار می‌رود، اما پوشیدن هر روزه آنها می‌تواند بسیار خسته کننده باشد. هنگامی که شما تصمیم داشتید از پوششی با کمی رسمیت بیشتر استفاده کنید، می‌توانید به جای شلوار جین، از یک شلوار فلانل خاکستری کمک بگیرید.
شلوارهای فلانل (نوعی پارچه پشمی) مردانه را می‌توان در هر فصلی به کار برده و در مناسبت‌های مورد نیاز، با پوشش‌های رسمی یا غیر رسمی ترکیب نمود. در این مطلب، نحوه استفاده از شلوار فلانل در پوشش‌های مختلف به شما ارائه خواهد شد.

فلانل چیست؟

ابتدا اجازه دهید در این مورد به مهمترین و اجتناب ناپذیرترین سوال پاسخ دهیم. فلانل چیست؟ پارچه فلانل، یک پاچه نرم و بافت است که از پشم محکم بافت ساخته شده است. این پارچه با استفاده از یک برس فلزی مناسب و برای ایجاد یک پارچه نرم با حسی همچون پارچه خز برس زده می‌شود. ماده استفاده شده در شلوار فلانل، از نخ تابیده یا نخ زده شده (هر یک با ساختار و هدفی مختلف) ساخته شده است.

شلوار فلانل چیست؟شلوارهای فلانل در وزن‌های بافت مختلفی عرضه شده و بنابراین، می‌توانند در تمام فصول سال استفاده شوند. پارچه فلانل سبک وزن، یک پارچه بسیار راحت برای به کارگیری در آب و هوای گرم بوده و اغلب به عنوان پشم سرد معرفی می‌شود. این پارچه از پشم گوسفند مرینوس ساخته شده و حس راحتی و گرمای مناسبی در آب و هوای سردتر دارد. پشمی با وزن بافت سنگین‌تر، پارچه فلانل را گرم‌تر خواهد کرد، اما شلواری با این پارچه می‌تواند (به دلیل پشم قابل تنفس آن) باز هم راحت باقی بماند.

چه زمانی باید شلوارهای فلانل را مورد استفاده قرار دهیم؟

شلوارهای فلانل، یک آیتم پوششی بسیار مناسب برای ایجاد پیوند میان شکاف پوشش‌های رسمی/ غیر رسمی به شمار می‌روند. و به همین دلیل می‌توانند برای گردهمایی‌های رسمی مناسب بوده، و یا در مناسبت‌های غیر رسمی‌تر نیز مورد استفاده قرار گیرد. اگر با خود فکر می‌کنید که چه پوششی را می‌توان با شلوار خاکستری ترکیب کرد، باید بگویبم که عملا هر چیزی می‌تواند این قابلیت را داشته باشد. خاکستری، رنگی است که از ترکیب رنگ بالا و متنوعی برخوردار است.

شلوار فلانل در مناسبت‌های رسمی

بافت پارچه یک شلوار فلانل می‌تواند به اندازه کافی برای پوشیده شدن با یک ترکیب پیراهن و کراوات کلاسیک (همراه با، یا بدون بلیزر یا ژاکت مخصوص ورزشی)، رسمی باشد. لوازم جانبی اضافی دیگری مانند دستمال جیبی مربعی و سنجاق برگردان یقه نیز می‌تواند برای تنظیم پوشش براساس تشریفات یک مناسبت رسمی به کار رود.

استفاده از شلوار فلانل در مناسبت های رسمی

محل کار

برای پوشش روزانه اداری در محل کار، یک شلوار فلانل خاکستری یا زغالی می‌تواند بهترین انتخاب موجود باشد. اگر مایل به پوشیدن کت و شلوار نیستید، جامپر یا بلوز ترمه‌ای در رنگ‌های سرمه‌ای، قرمز کبود، و یا سبز جنگلی می‌تواند یک گزینه عالی برای ترکیب با شلوار خاکستری باشد.

پوشیدن شلوار فلانل در مناسبتهای رسمی و محل کار

ظاهر غیر رسمی

یکی از مزایای شلوارهای فلانل این است که آنها همان قدر که می‌توانند به خوبی با یک ژاکت ترکیب شوند، بدون آن نیز از ظاهر مناسبی برخوردار خواهند بود. آنها می‌توانند در سبک راحت‌تری با یک تیشرت متناسب، یک پیراهن با یقه غیر رسمی، و یا یک تیشرت یقه دار کشباف پولو پوشیده شوند.

در تمام فصول سال

پارچه فلانل را می‌توان در فصول مختلف سال مورد استفاده قرار داد. این پارچه نیز مانند پشم و نخ، یک گزینه بسیار کاربردی برای ماه‌های سرد سال به شمار رفته، و شما را گرم و عایق نگاه می‌دارد. پارچه‌های سنگین‌تری در محدوده ۱۹ تا ۲۴ انسی بسیار سنگین بوده و برای فصل زمستان مناسب می‌باشند، اما پارچه‌های محدوده متوسط (۱۲ تا ۱۵ انس) همچنین می‌توانند در ماه‌های تقریبا سرد پاییزی نیز پوشیده شوند. این پارچه‌ها معمولا در سایه‌های تیره‌تری از رنگ خاکستری عرضه می‌شوند.
یک پارچه سبک وزن تابستانی (که اغلب در سایه‌های روشن‌تری از رنگ خاکستری یافت می‌شود)، در محدوده ۹ تا ۱۱ انسی قرار داشته و می‌تواند یک جایگزین عالی برای کت و شلوار کتان باشد. این شلوارهای فلانل را می‌توان بدون جوراب و با کفش راحتی (لوفر)، و یا صندل (برای ماه‌های گرم سال) ترکیب نمود.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>