کاشت و پرورش توت فرنگی در آپارتمان

کاشت و پرورش توت فرنگی

در سال‌های اخیر افراد زیادی به کاشت و پرورش توت فرنگی در آپارتمان علاقمند شده‌اند. توت فرنگی خواص بسیاری زیادی دارد . از میوه آن گرفته تا مربای توت فرنگی را اکثر افراد دوست دارند. در ادامه نکاتی ساده را برای کاشت توت فرنگی به شما خواهیم گفت.

آماده سازی

اولین چیزی که برای کاشت و پرورش توت فرنگی نیاز دارید، خرید دانه یا نهال کوچک توت فرنگی از یک گلفروشی یا گلخانه می‌باشد. مطمئنا می‌دانید که پرورش توت فرنگی از دانه، به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. برای کاشت و پرورش توت فرنگی توصیه می‌کنیم که اگر تازه کار هستید از نهال توت فرنگی که از محل‌های معتبری خیرداری می‌کنید استفاده نماید فقط در زمان خرید نهال توت فرنگی لازم است بسیار دقت کنید تا گیاه برگ‌های سبز و سالمی داشته باشد و لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی برگ‌های آن وجود نداشته باشد.
انواع مختلف و متفاوتی از توت فرنگی‌ها وجود دارند، اما انواع اصلی عبارتند از باروران ژوئن (June-bearers)، همیشه بارور (ever-bearing )، و یا خنثی در روز (day-neutral). همان طور که تا حدودی از نام این گیاهان پیدا است، باروران ژوئن، در ماه ژوئن میوه می‌دهند؛ انواع همیشه بارور، در بین ماه‌های ژوئن و اوت میوه داده، و گیاهان خنثی در روز، از ماه ژوئن تا ماه اکتبر میوه خواهند داد.
هنگامی که شما گیاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، باید خاک گلکاری، کود، و گلدان مناسبی را نیز برای آغاز کارتان تهیه نمایید.

توت فرنگی در آپارتمان

کاشت و پرورش توت فرنگی

گیاهان توت فرنگی، هر روز به دریافت شش ساعت نور کامل آفتاب نیاز دارند. به همین دلیل، باید در هنگام انتخاب یک فضای مناسب برای قرار دادن گلدان یا گلدان‌ها، به این مساله توجه داشته باشید. استفاده از سبدهای آویزان، یک گزینه بسیار عالی است. چرا که این امر، دسترسی به گیاهان را برای آفات مشکل‌تر خواهد کرد. جعبه‌های پنجره نیز می‌توانند گزینه خوبی باشند. و یا اینکه شما می‌توانید گلدان بزرگی را برای کاشت توت فرنگی‌ها (به همراه سوراخ‌های کوچکتری در دو طرف آن) تهیه کنید. این انتخاب برای پرورش حداکثر تعداد گیاهان در یک مکان واحد مناسب می‌باشد.
خاک گلدان خود را با کود مخلوط نموده، گلدان را پر کرده، و سوراخ‌های کم عمقی را برای گیاهان یا دانه‌های خود حفر کنید. هنگامی که گیاهان یا دانه‌ها در خاک قرار گرفته و با خاک پوشانده شدند، فراموش نکنید که به آنها آب بدهید!

کاشت و پرورش توت فرنگی

نگهداری توت فرنگی

آبیاری مناسب، امر کلیدی و مهمی به شمار می‌رود. گیاهان شما نباید بیش از حد مرطوب بوده و پوسیده شوند، اما در عین حال آن‌ها نباید خشک شوند. در پرورش توت فرنگی باید به این مورد کاملا توجه کنید.
گلدان‌های توت فرنگی، سریع‌تر از ظروف دیگر خشک می‌شوند. بنابراین، به آنها توجه بیشتری نشان دهید. سعی کنید هر روز به گیاه توت فرنگی خود آب دهید. وقتی که میوه شما رسیده شد، آن را بچینید. چرا که به این ترتیب، گیاه شما به تولید میوه بیشتری ادامه خواهد داد.
با نزدیک شدن زمستان، گلدان‌های خود را به داخل خانه آورده و آنها را تا فرا رسیدن بهار، در یک نقطه آفتابی نگهداری نمایید. همچنین، بالکن آپارتمان شما می‌تواند نقطه بسیار مناسبی برای پرورش توت فرنگی در طول ماه‌های تابستان و اوایل پاییز به شمار رود.

نگهداری توت فرنگی

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>