کت های مختلف بر اساس چاک

انواع-کت-و-شلوار

جالب است بدانید یکی از مواردی که بر اساس آن کت‌های مردانه را نام گذاری می‌کنند تعداد چاک‌های کت است.
در این مقاله به طور خلاصه 4 نمونه کت را به شما معرفی کنیم :

انگلیسی

کت انگلیسی به نمونه‌های 2چاک می‌گویند. سرشانه های این کت بدون لایی است و به خوبی با فرم طبیعی شانه‌ها سازگار است. یقه در این نمونه کت‌ها باریک و با برگردان درجه یک یا دو است. دو خط بغل پیراهن به کمک برش مایل فرم مخروطی را در کت به وجود می‌آوردند. جیب های این نمونه کت به شکل لبه دار یا فلپ است.
این کت ها در بلندقد، لاغر و جوان به نظر رسیدنتان کمک زیادی می کنند. این کت و شلوار زمانی واقعا زیبا به نظر می رسد که دقیقا متناسب با اندام شما باشد؛ پس بهتر است نمونه‌ای انتخاب کنید که دقیقا سایز شماست.
ایده ی دوخت این نمونه کت های انگلیسی به دوره‌ای بر می‎گردد که اسب‌ سواری بیشتر رایج بوده و به طبع نشستن با کت‌های دو چاک بر روی اسب راحت تر بوده است.

ایتالیایی ( اروپایی)

کت ایتالیایی چاک ندارد و سرشانه لایی‌دار و پهن است. یقه به شکل باریک یا با برگردان درجه یک است. خط بغل کت ایتالیایی برش مایل دارد و فرم طبیعی بالاتنه را دنبال می کند. جیب این کت‌ها به شکل شکافی است.
کت ایتالیایی فرم مثلثی از بالاتنه ایجاد می کند که در عین ایجاد تصویری قدرتمند، شما را فردی اهل مد نشان می‌دهد. این سبک کت و شلوار تقریبا با هر نوع اندامی هماهنگی دارد.

آمریکایی

کت آمریکایی 1 چاک دارد و سرشانه هم به وسیله‌ی لایی نازک، فرمی تقریبا ایستاده به خود می‌گیرد. یقه به شکل برگردان درجه یک یا دو و جیب‌ها به دو فرم فلپ و شکافی است. دو برش نسبتا مایل، حالتی مخروطی به کت می‌دهند.
اگر برش انگلیسی به نظرتان کمی قدیمی است یا برش ایتالیایی بیش از حد ساده است؛ کت آمریکایی در بین بقیه نمونه ها متعادل تر به حساب می آید.

انواع-کت-و-شلوار1

تاکسیدو

تاکسیدو یا اسموکینگ (در اصطلاح فرانسوی) نوعی کت مردانه و در اکثر مواقع تک دکمه است. قسمت خارجی یقه پارچه مشکی براق است. از آنجایی که تاکسیدو معمولا با جلیقه پوشیده می شود، پس یقه‌ی بازتری دارد. این نمونه کت‌ها ممکن است جیب‌دار یا بدون جیب باشند.
تاکسیدو را در مهمانی های رسمی و مجالس با کراوات یا پاپیون می پوشند.
این کت‌ها رایج‌ترین مدل‌ها در بین سایر مدل‌های رسمی و اسپرت هستند. با شناخت این کت‌ها راحت‌تر می‌توانید با توجه به موقعیت های مختلف نمونه مناسب را انتخاب کنید.
برای دریافت مطالب به صورت هفتگی در رومیس پلاس ثبت نام کنید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>