کدام عینک آفتابی تطابق بیشتری با فرم صورت شما دارد؟ (قسمت اول)

عینک آفتابی

زمانی که تصمیم به انتخاب و خرید یک عینک آفتابی جدید می­‌گیرید، مطمئنا با انواع مختلفی از طرح‌­های متنوع مواجه خواهید شد. اما چگونه باید قاب‌­های مناسب با فرم صورتتان را تعیین کرده و ظاهر خود را تا حد امکان بهبود بخشید؟ در این مطلب، راهنمایی‌­های لازم برای یک انتخاب درست به شما ارائه می‌­شود.

صورت من چه شکل و فرمی دارد؟

اولین قدم برای یک انتخاب درست این است که بتوانید فرم صورت خود را تعیین کنید. فرم‌هایمختلف صورت افراد عبارتند از مربع، قلب، بیضی و یا گرد. برای تعیین شکل صورت خود، به طور مستقیم رو به دوربین ایستاده و از خودتان عکس بگیرید. سپس، از یک تکه کاغذ ترسیم برای رسم لبه‌­های صورت و تعیین شکل چهره خود استفاده کنید. اگر دوربینی در اختیار ندارید، به طور مستقیم در آینه نگاه کرده و با استفاده از یک قلم پاک­شدنی (و یا حتی یک رژ لب) کناره­‌های طرح کلی صورت خود را روی آینه ترسیم کنید. از هر راهی که برای ترسیم این خطوط استفاده می­‌کنید، مطمئن شوید که می­‌توانید بعدا آن را پاک کنید! شاید این مساله از نظر شما کمی عجیب و غریب به نظر برسد، اما مطمئن باشید که در دستیابی به نتیجه نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

%d8%b9%db%8c%d9%86%da%a9-%d8%a2%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%a8%db%8c

شکل صورت: قلب

فردی که از صورتی به شکل قلب برخوردار است، به طور معمول یک پیشانی بزرگ و یک چانه کوچک دارد. و بهترین گزینه­‎های موجود برای صورتی با این شکل، عینک­‌های آفتابی با قاب چشم گربه‌­ای و یا یک قاب کوچک می‌­باشد. چرا که عینک‌­هایی با قاب­‌های بزرگتر، سراسر صورت را می‌­پوشانند. متخصصان مد به شما توصیه می‌­کنند از لنزهایی با رنگ روشن و قاب­‌هایی با دسته و طرح رنگی پررنگ استفاده کنید. این کار باعث خواهد شد که ناحیه چشمان شما برجسته شده و همچنین بخش پایینی صورت‌تان ظاهر طبیعی‌­تری پیدا کند.

سبک­‌های مختلف عینک آفتابی برای صورت­‌های قلبی شکل

پروانه­‌ای، بدون قاب، خلبانی، چشم گربه‌­ای

6 3 5 عینک آفتابی مناسب صورت قلبی شکل

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>