کلاهی که حافظ جان دوچرخه سوار المپیک ریو شد

3 دوچرخه سوار از تیم ملی ایران در روز ابتدایی بازی های المپیک ریو 2016، در قسمت استقامت جاده، با ورزشکاران دیگر کشورها به رقابت برخاستند. در این رشته پرطرفدار ۱۴۴ رکاب‌زن در مسیری به مسافت ۲۳۷،۵کیلومتر در منطقه «فورت کوپا کاپانا» با یکدیگر مسابقه دادند.

لباس دوچرخه سواران اعزامی به المپیک ریو از استانداردهای روز دنیا بهره می‌برد و به دلیل این‌که تمامی ورزشکاران از کلاه ایمنی الزاماً باید استفاده کنند از وارد آمدن آسیب جدی به آن‌هاجلوگیری می‌نماید.

تیم-ملی-دوچرخه-سواری

ضرورت استفاده دوچرخه سوار از کلاه ایمنی:

ساختار کلاه‌های دوچرخه سواری به دلیل چند لایه بودن، استحکام و دوام بالا، استفاده از چندین لایه فشرده فوم که ضربه گیری فوق العاده‌ای دارد و جان ورزشکار را در زمان حادثه حفظ می‌کند. همچنین حفظ حالت آیرودینامیکی و باد شکن بودن از محبوبیت فوق العاده‌ای در بین دوچرخه سواران برخوردار است. علاوه بر مزایای ذکر شده به دلیل استفاده از الیاف کربن از لحاظ وزنی بسیار سبک می‌باشند تا ورزشکار به هیچ وجه دچار آرتروز گردن و احساس خستگی عضلانی نشود.

کلاه-دوچرخه-سوار

کلاه-دوچرخه-سوار-2

آقایان آروین گودرزی، قادر میزبانی و میرصمد پورسیدی به نمایندگی از کشور عزیزمان ایران شرکت کردند. متاسفانه در نیمه ابتدایی مسابقه قادر میزبانی دچار صانحه شد و با از خود گذشتگی برای این‌که دوچرخه سوارانی که در پشت سر او بودند دچار صانحه نشوند خود را به قسمت خاکی کناره مسابقه کشاند و نتواست مسابقه را به پایان برساند. همچنین میر صمد پورسیدی نیز حذف شد.

آروین گودرزی که از بهترین رکاب زنان تیم ملی دوچرخه سواری است و مدال نقره بازی‌های آسیایی را در سال 2014 کسب کرده بود، نیز نتوانست مسابقه را به خط پایان برساند.

آقای فان آور مایت ورزشکار بلژیکی توانست مدال طلا استقامت جاده المپیک ریو را به دست آورد. آقای فوگلسانگ از دانمارک مدال نقره را کسب نمود و در نهایت رافائل ماجکا از لهستان به مدال برنز رسید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>