یک سالاد پاییزی و متفاوت: سالاد انجیر و گردو

سالاد انجیر و گردو

سالاد انجیر و گردو ساده و خوش­‌طعم است. این سالاد دستورالعمل خاص و پیچیده­‌ای ندارد و می‌­تواند به سادگی و با تهیه تعدادی از مواد غذایی مختلف و ترکیب آن‌ها با همدیگر به آسانی تهیه شده و آماده سرو شود. می­توان گفت که این سالاد، گزینه مناسبی به عنوان یک سالاد پاییزی بوده و با این حال در تهیه آن از انجیر، که میوه­ای متعلق به اواخر تابستان است نیز استفاده می­شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را در بستری از برگ­های سالاد قرار داده و با قطعاتی از ژامبون و چند تکه از پنیر آبی دلپذیر خود مخلوط نمایید.

با افزودن گردوهای نمک زده و اندکی روغن زیتون و سرکه بالزامیک، شما می­‌توانید از یک ناهار و یا سالاد پاییزی کامل بهره‌­مند شوید. این سالاد یک گزینه ساده، خوشمزه و بسیار سالم بوده و قطعا از صرف آن به همراه خانواده یا دوستان خود (و یا حتی به تنهایی!) لذت خواهید برد.

مواد موردنیاز در تهیه سالاد پاییزی انجیر و گردو:

  • ۲/۱ فنجان گردو
  • ۲ قاشق غذاخوری شکر
  • ۱ قاشق چای‌­خوری آب
  • ۲/۱ قاشق چای­‌خوری نمک دریایی
  • ۶ مشت برگ کاهوی خرد شده
  • ۱۲-۶ عدد انجیر، (در صورت کوچک بودن انجیرها از ۱۲ عدد استفاده کرد و آن‌ها را به دو نیم برش دهید، و در صورت بزرگ بودن آن‌ها، از ۶ عدد استفاده کرده و آن‌ها را به چهار قسمت تقسیم نمایید.)
  • ۸۰ گرم برش ژامبون
  • ۱۲۰ گرم پنیر
  • ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون خالص
  • ۲ قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک

شکر و آب را در یک ظرف یا ماهیتابه کوچک و با حرارت متوسط گرم کنید. این کار را تا زمانی که شکر به رنگ سفید و شفاف درآمده و به تدریج به یک رنگ کاراملی متمایل گردد، ادامه دهید.

گردوها و نمک دریایی را اضافه کرده و آن را کمی به هم بزنید. تا زمانی به طبخ این مخلوط ادامه دهید که گردوها تقریبا برشته شده و شکر نیز به تدریج ذوب شده و به آرامی محتویات دیگر ظرف را پوشش داده باشد.

سپس ظرف مورد نظر را از روی اجاق برداشته، محتویات آن را بر روی بشقابی که سطحش با کاغذ پخت پوشانده شده باشد قرار داده و اجازه دهید تا این مخلوط به اندازه کافی سرد شود.

در ادامه، یک مشت کوچک از برگ­‌های کاهوی سالاد را بر روی ۶ بشقاب مخصوص سرو قرار داده و سپس انجیر، برش­‌های ژامبون، پنیر خرد شده و مقداری آجیل را به ترتیب به بشقاب­‌ها بیفزایید.

روغن زیتون و سرکه بالزامیک را به مقدار  دلخواه بر روی محتویات بشقاب­‌ها ریخته و در نهایت سالاد پاییزی خود را به همراه نمک و فلفل بر روی میز سرو نمایید.

سالاد انجیر و گردو

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>