10 اشتباه در رنگ آمیزی خانه

رنگ-آمیزی-دیوار-ها

اغلب افراد هنگام رنگ آمیزی فضاهای داخلی اشتباهات رایجی مرتکب می شوند که کارشناسان در ده مورد زیر آنها را گوشزد کرده اند.

نور طبیعی را فراموش نکنید

خیلی از مردم فکر می‌کنند رنگ‌های تیره‌تر جذاب و شیک هستند، اما آنها به این نکته توجه نمی‌کنند که آیا نور طبیعی کافی در اتاقشان دارند؟! بدون نور طبیعی کافی فضای اتاق بسته و گرفته می‌شود و حالتی غم انگیز به خود می‌گیرد.

انتخاب یک رنگ بیش از حد روش

مردم مایلند از رنگ‌های شادی که در مجلات می‌بینند استفاده کنند. اما این رنگ‌ها مخصوصا در فضاهای کوچک آزار دهنده خواهند شد و چشم‌ها را اذیت می‌کنند.

رنگ-های-روشن

امتحان رنگ روی دیوار

تست کردن رنگ روی قسمت کوچکی از دیوار تاثیر بسیار زیادی بر درک شما از چگونگی نتیجه خواهد داشت و اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید حتما رنگ را روی قسمت‌هایی از دیوار که در معرض سایه یا نور مستقیم قرار دارد آزمایش کنید تا بتوانید حس واقعی از اینکه رنگ چطور به نظر خواهد آمد را درک کنید.

امتحان-کردن-رنگ

افراط در ست کردن رنگ

تلاش برای تطبیق رنگ با مبلمان و وسایل خانه، فضا را واقعا کسل کننده می‌کنند. اگر رنگ‌های شما با هم بیش از حد منطبق باشند هیچ چیز جالبی وجود نخواهد داشت که نگاهتان را جلب کند. اگر دوست دارید فضای هماهنگی داشته باشید می‌توانید از سایه‌های تیره تر یا روشن تر رنگ مورد نظرتان استفاده کنید نه دقیقا همان رنگ!

ست-کردن-بیش-از-حد-رنگ-ها-در-دکوراسیون

استفاده از سفید برای روشن کردن فضا

درحالیکه سفید در اتاق‌هایی که به خوبی روشن هستند، مدرن و روشن به نظر می‌رسد، می تواند در فضاهای تاریک اثری کاملا متضاد داشته باشد. سفید در اتاقی با نور طبیعی کم اغلب کثیف و افسرده و غم انگیز به نظر می‌رسد. بهتر است برای چنین فضاهایی از رنگ‌های فام دار با تن متوسط یا حتی تیره استفاده کنید.

استفاده-از-رنگ-سفید

نادیده گرفتن سایه‌ها

وقتی رنگی را انتخاب می‌کنید، مهم است که آن را در زمان‌های مختلف روز که نور تغییر می‌کند آزمایش کنید. اگر سایه‌های زیادی در اتاقتان دارید بهتر است رنگ روشن تر انتخاب کنید زیرا به طور طبیعی رنگ منتخب شما در سایه تیره‌تر به نظر می‌رسد.

سایه-ها-در-رنگ-کردن-دیوار

رنگ کف…

سایه‌های مختلف کفپوش‌های چوبی می‌توانند تاثیر اصلی را در اینکه رنگ اتاقتان چطور به نظر برسد، داشته باشند. چه رنگ طبیعی خودش باشد و چه آن را رنگ کنید، کف نقش اصلی را در تاثیرگذاری بر تونالیته کلی رنگ اتاق دارد. بنابراین حتما هنگام انتخاب رنگ، رنگ کفپوشتان را در نظر بگیرید.

رنگ-کف-اتاقرنگ-کف-اتاق

تقسیم بندی فضاهایی با پلان باز

ایجاد دیوارهایی با دو تن مختلف در فضاهای باز می تواند تقسیم بندی زشت و خامی در جریان دکور شما ایجاد کند. اکثر کارشناسان چنین فضاهایی را با یک رنگ یا یک تغییر ظریف در رنگ، رنگ آمیزی می کنند.

رنگ-دیوار

 انتخاب رنگ با توجه به مد

مدهای دکوراسیونی می‌توانند بسیار الهام بخش باشند اما بدون در نظر گرفتن اولویت‌ها اشتباه است. قرار دادن مد بالاتر از سلیقه شخصی خودتان راهنمای کامل یک فاجعه است. مدها می‌توانند سرگرم کننده و یا حتی مفید باشند و رنگ جدیدی را به شما پیشنهاد دهند، اما اگر رنگ خاکستری شما را افسرده می‌کند، حتی اگر مد باشد، اشتباه است که از این رنگ استفاده کنید. در حقیقت رنگی که مطابق سلیقه شما نباشد هیچ وقت حس بهتری به شما نمی‌دهد.

رنگ-تیره-برای-اتاق-ها

 رنگ‌های خنثی

رنگ‌های خنثی در بیشتر فضاها عالی عمل می‌کنند، اما چسبیدن به بخش‌های مات‌تر چرخه رنگ به خاطر اینکه از رنگ آمیزی دوباره می‌ترسید، توصیه نمی‌شود. بیشتر کارشناسان فضاهای رنگی را بیشتر از خاکستری‌ها و رنگ‌های خنثی می‌پسندند.

استفاده-از-رنگ-تیره-برای-اتاق

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>