12 رنگی که می­‌تواند به فضای اتاقتان آرامش ببخشد! (قسمت اول)

اتاق خواب بنفش

رنگ‌‌ها در دکوراسیون حرف اول را می زنند هر رنگ با ویژگی‌های خاص خود کاربرد خاصی نیز دارد. اتاق خواب هر خانه محلی است که بهتر است سرشار از آرامش باشد. در ادامه با رومیس پلاس همراه شوید تا بتوانید بهترین رنگ را برای اتاق خواب خودتان انتخاب کنید.

 بنفش

1- رنگ: بنفش

ادی لی (Eddie Lee) می­‌گوید: “به نظر من استفاده از یک رنگ تیره، غنی، و پر­مایه در سراسر یک اتاق می­‌تواند بسیار آرامش­‌بخش باشد. حس استفاده از این رنگ‌­ها درست مثل حس استراحت و فرو رفتن در یک مبل راحتی و گرم و نرم است. تقریبا مثل این است که شما در حال شنا کردن در فضا هستید. این رنگ­‌ها باعث بزرگ­تر شدن فضای اتاق نیز می‌­شود، چرا که شما نمی‌­توانید حد و مرز آن را ببینید.”

 اتاق خواب بنفش

در زندگی واقعی: یک اتاق خواب عجیب و جالب

رنگ شاه‌وار و اشرافی قطعا در این فضا حضور دارد، اما سراسر این اتاق مهمان زیبا و جذاب را بیش از حد لزوم نمی­‌پوشاند.

 آبی-خاکستری

2- رنگ: آبی خاکستری

پاول کوری (Paul Corrie) می­‌گوید: “این سایه ابری از رنگ آبی با ته­مایه خاکستری، من را به یاد آرامش و سکوت یک روز بارانی می­‌اندازد. اگر می‌­خواهید اثرگذاری این رنگ بیشتر شود، آن را با سایه‌­های عمیق‌­تری از خاکستری و آبی ترکیب نمایید.”

اتاق-آبی-خاکستری

در زندگی واقعی: یک اتاق نشیمن آرامش­‌بخش

هر چند این اتاق با نور پر شده است، با این حال این اتاق نشیمن به لطف دیوارهای خاکستری سرد خود، احساس صمیمیت خوبی را منتقل می­‌کند.

سبز-روشن

3- رنگ: سبز روشن

ویتنی استوارت (Whitney Stewart) می‌­گوید: “تصور کنید که روی یک صندلی ترکه‌­ای روی ایوان نشسته، نوشیدنی خود را جرعه جرعه نوشیده، و کتاب می‌­خوانید. این رنگ و فضا آرامش زیادی را به شما ارزانی می­دهد.”

اتاق-سبز-روشن

در زندگی واقعی: یک حمام روشن و آرام

دیوارها و سقف سبز روشن، یک پیله تسکین دهنده برای پایان یک روز طولانی ایجاد کرده­‌اند.

صورتی-روشن

4- رنگ: صورتی روشن

اشلی ویتاکر (Ashley Whittaker) می‌­گوید: “من از این رنگ صورتی در اولین آپارتمان استودیوی خود در نیویورک استفاده کردم. ممکن است با خود فکر کنید که یک آپارتمان صورتی ظاهر کاملا دختران‌ه­ای دارد، اما ته رنگ خاکستری موجود در آن می‌­تواند حالت بهتر و متناسب‌­تری به فضای اتاق بدهد.”

اتاق-صورتی

در زندگی واقعی: یک اتاق نشیمن جذاب

دیوارهای لطیف، نور را منعکس کرده و حس خوب و مثبتی به ساکنان اتاق منتقل می­‌کند.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>