۶ راه ساده نگهداری از گیاهان زمانی که دور از خانه هستید

گیاهان

زمانی که شما دور از خانه به سر می‌برید، چه تدابیری برای مراقبت از گیاهان خود می‌اندیشید؟ یک راه‌حل رایج و معمول برای این کار، این است که از یکی از دوستان یا آشنایان خود بخواهید تا به گلدان‌هایتان سر بزنند، و یا حتی هزینه‌ای برای آبیاری گل‌های موجود در محیط داخلی و خارجی خانه خود به یک فرد پرداخت نمایید. اما شما می‌توانید نیاز گیاهان به آب و آبیاری را با انجام یک روند چند مرحله‌ای قبل از ترک خانه تا حد زیادی کاهش دهید.

نگهداری از گیاهان

۱- همیشه از گلدان‌هایی با پلیمرهای حافظ رطوبت استفاده نمایید (و یا پلیمرهای مناسب را به مخلوط آن اضافه کنید). این ترکیبات می‌توانند مقداری از آب را برای استفاده‌های بعدی توسط گیاهان تشنه در خود حفظ کنند.
۲- هنگامی که شما در نظر دارید به تعطیلات و یا یک سفر کاری بروید، گلدان‌ها و گیاهان خود را از نور مستقیم خورشید دور کنید. به عنوان مثال، یک گزینه مناسب می‌تواند قرار دادن آن‌ها پشت پنجره‌ها و با پرده‌های نازک و کشیده شده باشد.
۳- درجه ترموستات را در فصل زمستان برای حفظ خنکی فضای داخلی خانه پایین بیاورید.

۴- گلدان‌ها و گیاهان را تا حد امکان به هم نزدیک کنید. به این ترتیب، گیاهان می‌توانند سایه و رطوبت موردنیاز خود را برای یکدیگر فراهم کنند.
۵- گیاهان حساس را داخل چادر‌هایی که از کیسه‌های زباله پلاستیکی سفید ساخته شده‌اند قرار دهید. هر کیسه زباله را به صورت وارونه بر روی هر گلدان قرار داده و با استفاده از تیرهای چوبی کوچک (به عنوان ستون‌های چادر)، از قرارگرفتن کیسه پلاستیکی بر روی شاخ و برگ گیاهان جلوگیری کنید. برای رسیدن اکسیژن به گیاهان، چند سوراخ کوچک در سطح کیسه‌های پلاستیکی ایجاد نمایید.
۶- برای حفظ آب در گلدان‌هایی که در فضای باز قرار دارند، آن‌ها را به محلی که از وزش باد در امان باشد منتقل کرده و آن‌ها را در کنار هم قرار دهید.
با استفاده از این تکنیک‌های ساده و موثر برای صرفه‌جویی در آب، می‌توانید نیاز گیاهان مختلف خود به آب و آبیاری را با انجام یک روند ساده تا حد زیادی کاهش دهید.

نگهداری از گیاهان آپارتمانی در زمان مسافرت

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>