Puma؛ یوزپلنگ آلمانی

پوما

پوما (Puma) کمپانی آلمانی تولید کننده کفش ها و محصولات ورزشی است. ساختمان مرکزی این شرکت در باواریای آلمان قرار دارد. دو برادر به نام ها رودلف داسلر و آدولف داسلر تصمیم به احداث کارخانه ی تولد کفش برادارن داسلر گرفتند. در ابتدا این کارخانه دمپایی و زیره کفش تولید می کرد اما با تشخیص نیاز بازار به تولید کفش های ورزشی پرداختند. موفقیت آن ها با وجود رکود اقتصادی در اواخر دهه بیست میلادی چشمگیر بود. رفته رفته روابط این دو برادر تیره و تار شد و با توافق هم به شراکت خود پایان دادند. آدیداس و پوما نتیجه این جدایی است.

رودلف-داسلر-موسس-شرکت-پوما

نام پوما با اسطوره های زیادی همچون پله، مارادونا، جانلوئیجی بوفون، اوسین بولت و … عجین شده است. امروزه پوما محصولات درخشان خود را در زمینه کفش، پوشاک و تجهیزات ورزشی در موقعیت ها و فعالیت های گوناگون تولید و به بازار عرضه می کند. طراحان معروف بسیاری با این شرکت همکاری می کنند. برای تولید کفش های مخصوص اتومبیل رانی و موتورسواری با غول های سرشناسی همچون فراری و دوکاتی همکاری کرد.

کفش-اتومبیل-رانی-پوما

بسیاری از برندگان مدال های طلای مسابقات جهانی ورزشی و المپیک از محصولات شگفت انگیز این شرکت صاحب نام استفاده می کنند. پوما جایگاه نخست تولید محصولات ورزشی مسابقات ناسکار ( NASCAR) را به خود اختصاص داده، نام این برند مترادف خلاقیت و فناوری های نوین است. این کمپانی از فناوری طراحی و تولید کفش های دوخته شده با لیزر بهره می برد.

کفش-فوتبال-پوما

در کنار تلاش برای ایجاد تغییر و تنوع بخشی به محصولات، تلاش این شرکت همواره بر حفظ ارزش های خود بوده است. از همین رو هنوز محصولات کلاسیک خود را تولید و به بازار های جهانی عرضه می کند. پس از درگذشت رودولف پسرش در مقام مدیرعامل پوما انجام امور این شرکت را به دست گرفت.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>